Ali Koç’un Başkanlığı Sporu Futbol Gibi Erkek Hegemonyasından Çıkarmak İçin Bir Fırsattır!

ALİ KOÇ BAŞKAN KALSIN, FB FUTBOL TAKIMI İSTERSE ŞAMPİYON OLMASIN! ÇÜNKÜ FB, SADECE FUTBOL DEMEK DEĞİLDİR; SPOR KULÜBÜDÜR!

İnsanların egolarının sadece kazanmak üzerine programlamalarını ben gelişememişlik olarak görüyorum. Ben hayatım oyunca spor kulüplerinin başkanlarını ne çok beğenmişimdir, dolayısıyla ne çok takip etmişimdir; taa ki Ali Koç Fenerbahçe Kulübü’nün başına geçene kadar. Çünkü benim anlayışıma göre spor denilen aktivitede kazanmak sadece oyun oynamak için motive edici bir şeydir; onun ötesinde ölüm kalım meselesi değildir. Zaten killer fanatik taraftarlığını spora aykırı buluyorum. Çünkü spor, insanın negatif taraflarını törpüleyip hoşgörüyü arttıran terapik bir eylemdir. Eğer benim öfkemi depreştirecekse, ben spor yapmayayım öyleyse.

Şimdi kalkmış FB taraftarları, bir spor kulübü olan, altını çizerek söylüyorum futbol kulübü değil spor kulübü ki, ana beş branştan kadın ve erkek voleybol ve basketbolda da lider konumdadır veya başa güreşmektedir FB, keza atletizm başta olmak üzere, yelkenli, pinpon vs. her branşta milli takım olarak ülkemizi uluslararası platformlarda en başarıyla temsil eden kulübümüzdür.

Eğer takım sporlarında ülkemizi uluslararası platformlarda sadece kadın voleybolunda temsil edebiliyorsak, bu FB’nin vakt-i zamanında kadın voleyboluna yaptığı yatırımla Avrupa Şampiyonu olup, diğer voleybol kulüplerini de şevklendirmesiyle olmuştur. Bu başarıları vaya başarısızlıkları sadece bir Başkan’a falan bağlamanın yanlış olduğunu, FB’nin sadece futbol değil de spor ruhu meselesi olduğunu anlatmak istiyorum. Amaaa, ben Ali Koç’tan önce FB’nin vizyonunu bu kadar aydınlık ve evrensel görmüyordum. Öncesinde karanlık geliyordu bir şeyler bana ve evrensel bir vizyonu şu anki gibi yoktu bana göre! ali Koç’ta bir dürsütlük hissettim, dolayısıyla bir güven. Ki başarı veya başarısızlığı sadece başkan faktörüne bağlamak çok akıl dışı.

O yılki diğer takımların durumu, şanssızlıklar vesaire bir çok sebebi vardır bunun. Ayrıca sen futbol dışında en başarılı spor kulübüyken, kalkıp da futbola göre başkanın değerlendirmesini yaparsan, bu senin sığlığından başka bir şey değildir. Eğer diğer branşalarda Avrupa ve dünya platformlarına çıkabiliyorsak, gerçek spor başarısı budur.

Sadece futbol fanatizmine hizmet eden bir spor anlayışı, gerçek spor ruhuyla asla bağdaşmaz. Bırakın spor kulüplerini, Ali Koç bu ülkenin başına gelen en değerli insanlardan birdir. Yüzüne bakınca bunu anlayamıyor musunuz; sizin başarı anlayışınız futbol takımıyla egolarınızın masturbasyonuysa, olmaz olsun böyle başarı! FB’nin Ali Koç ile birlikte he and she hareketine katılarak uluslararası spor arenasında kadın erkek eşitliğini destekleyen yegane spor kulübümüzdür. Sporu futbol gibi erkek hegemanyosundan çıkarmak için bir fırsattır Ali Koç’un başkanlığı!

halil-kandok
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hurafelere İnanılıp da, Dünyaya Gökcisminin Çarpacağına İnanılmaması

Hurafelere İnanılıp da, Dünyaya Gökcisminin Çarpacağına İnanılmaması

Sonraki
Her Eşcinsel / Transseksüelin Varoluşu Oscar’lıktır!
Her Eşcinsel/Transseksüelin Varoluşu Oscar'lıktır!

Her Eşcinsel / Transseksüelin Varoluşu Oscar’lıktır!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.