A QUITE PLACE-SESSİZ BİR YER

Sessiz Bir Yer, yönetmenliğini John Krasinski’nin gerçekleştirdiği 2018 çıkışlı korku, yaratıklı filmdir. Görmeden sadece işitmeyle avlanan yaratıklardan kaçan bir aileyi anlatır. Sessizce 473 gün yaşarlar. 

Aile anne, baba ve 3çocuktan oluşmaktadır. Çocuklardan en küçük olanı 4 yaşındaki erkek çocuk oyuncak helikopterle oynarken 89.günde avlanır. 2.küçük çocuk da erkektir. 3.çocuk da en büyükleri işitme engelli kızdır. 

Anne de hamiledir ilerleyen zamanda.

473.gün baba ve erkek çocuk etrafı incelemeye giderler. Kız çocuk da kendini ölen kardeşi için suçladığından annesinden gizlice kardeşinin öldüğü yere gider. Helikopteri ölen çocuğa kız çocuk vermiştir çünkü.

Kimse yokken annenin erken doğumu olur ve sese yaratıklar gelir. Ayrıca annenin ayağına merdivendeki çivi batar. Acılar içindedir. Yaratıklarla yüz yüzedir. Anne evin bulunduğu yerdeki ışık sisteminde kırmızı ışıkları aktive etmiş ve tehlikede olduğunu anlatmıştır. Baba ve erkek çocuk bunu fark edip harekete geçerler. Ailenin bir araya gelmesini, babanın kendini feda edişini, canavarların nasıl ölmesi gerektiği anlatılmıştır devamında film. 

473 gün boyunca sessizce anlaşmak, her ses çıkışında acaba ölecek miyim tedirginliği yaşamak, annenin hamile kendine doktor olmaya çalışı… Gerçekten ne zaman canavar çıkacak diye tedirgin oldum ve korktum. Filmin 2.si de varmış. Sanırım bunda da canavarların nasıl öldürüldüğünü keşfeden anne ve kızın canavarları öldürüşü anlatılıyor. 

Canavarı merak ederseniz görselini de koyuyorum. Daha önce de buna benzer bir film izlemiştim. Şehri kör, işiterek avlanan kuş benzeri yaratıklar basıyordu. O filmin adı da The Silence idi.

Şeker Yumağı
Başkaları için kendinizden vazgeçmeyin:)
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
GEEZEGENELER NEDEN YUVARLAK?
Sonraki
Bazı Yalanlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.