Tam bir krismas hikayesi: Dash & Lily

Bir gençlik dizisi olan bu hikaye, asıl kızımızın favori kitapçısında favori kitabının yanına bir defter bırakmasıyla başlıyor. 20 ila 30 dakika arası uzunlukta bölümlere sahip dizi toplamda 8 bölüm. Yani tam olarak uzun diziler izlemekten sıkılmış, bölüm uzunlukları da kendisi de kısa olsun diyenlerin seve seve izleyebileceği türden. 

Daha yeni FRİENDS ve HIMYM tarzı kısa süreli çok bölümlü diziler bitirmiş olarak bana çerez gibi geldi. Bi oturuşta biter aslında ama ben 3 günde izledim sanırım. 

Dizinin teması ve sunduğu görüntüler açısından aşırı izlenesi. Bölümler çiftimizin birbirine meydan okumalarıyla ilerliyor. Birçok açıdan birbirinin zıttı olan ikisi birbirini görmeden yakından tanımaya çalışıyor. Geçmişten gelen travmalar ve geleceğin getirdiği yeniliklerle mücadelede bu meydan okumalar aslında onları geliştiriyor. 

Toplamda 202 dakikadan oluşan bir diziden spoiler vermeden ne kadar uzun konuşulabilir bilmiyorum. Ama lisede hissettiği ö heyecanlı duyguları özlemiş olan, romantik hikaye, gençlik dizisi izlemeyi sevenlere kesinlikle öneririm. Diziyi bitirdiğinizde geriye o kadar pozitif hisler kalıyor ki, sırf bu pozitif hisler için izlenir. Üstüne bir de krismıs teması içinize o bayram coşkusuyla yerleşiyor. Bu pozitif hisli dizilere çok ihtiyacımız var…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.