Çocukluğumuzun Vazgeçilmez Çizgi Dizileri Ve Olaylarının İç Yüzü

Özellikle 2000’li yıllarda daha çok popüler olup ,daha fazla gözleri üzerine çeken dizilerin aslında gerçekte ne kadar farklı olduğunu belki önceden duymuşsunuzdur. Biraz daha ayrıntılı öğrenmek istemez miydiniz? Gelin daha yakından bakalım olayların iç yüzüne.

Öncelikle hepimizin illaki izlemiş ve ya duymuş olduğu Caillou’nun hikâyesine göz atalım. Dizide saçları olmayan 7 yaşında bir erkek çocuğuydu. Annesi babası ve küçük kız kardeşiyle yaşadıklarını ele alıyordu. Hikayenin iç yüzünde lösemi hastası olan Caillou’nun son zamanları ele alınıyor, son anları. Bunun içindir ki annesi ve babası ona hiç kızmıyorlardı sebebi buymuş demek ki. Bütün hikaye aslında ölen bir çocuğun son anıları olması beni gerçekten şarsmıştı ilk öğrendiğimde. Dizinin sonunda (sadace amerikada yayınlandı) küçük caillou lösemiye yenik düşüyor ve hayata gözlerini kapatıyor. Derinden etkileyen bir olay önceden çok izlerdim çünkü…

Gelelim diğer çizgi dizimize fineas and förb’e

Bunun gerçeğini illaki videolarda görmüşsünüzdür .Dizide bilindiği üzere icatlar geliştiren 2 küçük erkek çocuğu ve onların arkadaşları var ,ve onları her seferinde annesine ispiyonlamaya çalışan ablaları. (Hiç bi sefer başarılı olamamıştır ) . Gelin hikâyenin iç yüzüne bakalım. Fineas ve Förb üvey kardeştir ve Förb çok az konuşur. Bunun sebebi ise beyninde tümör olmasıdır ve Fineas da onun tam tersi hiperaktif bir çocuktur. Aslında şizofren olan ablaları hayal ettiği, olduğunu sandığı olayları günlüğüne yazar. Candace yani ablalarının ölümünden sonra annesi kızının günlüğünü bulur okur ve ölümsüzleştirmek için bi yapım şirketine götürür. Dizideki kötü Heinz Doofenshmirtz  Candace’nin doktoru . Jeremy komşularının köpeğidir. Böyle dramatik bir gerçeği vardır malesef ki.

Gelelim diğer dizimize Scooby~Doo

Dizide bir grup gencin ve yanlarında ki köpeğin hayaletden kaçmaya çalışması ama sonunda işlerini bitirmeleriyle son buluyor. Ağır uyuştucu bağımlısı Shaggy’in hayal ürünü olan bu dizide Shaggy köpeğiyle konuşuyor ve arkadaş grubuyla alkollü kafalarından hayaller kuruyorlar. İşte olay bundan ibaret.

Gelelim son dizimize Adventure Time, aslında bununla ilgili bir sürü teori de olsa gerçekliği dizinin kahramanın komada hayal ettikleri ,bölümler boyu izlenen. Kimilerine göre gerçek bir hikayeden alınmayan bu dizi finalinde gerçekten üzmüştü… Vakit ayırdığınız için teşekkürler 🙂

Genç biri
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BİR ADAM İKİ KADIN BİRKAÇ KİŞİ…

BİR ADAM İKİ KADIN BİRKAÇ KİŞİ…

Sonraki
Spotify’a Ne Kadar Hakimiz? Az Bilinen Özellikleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.