Hurafelere İnanılıp da, Dünyaya Gökcisminin Çarpacağına İnanılmaması

Bir zamanlar dünyaya dinazorlar hakimmiş daha insan türü olmadan önce bile dünyaya gökcismi çarpıncaya kadar! Dinazorların fosillerini Amerikalılar yapmadı sanırım insanları kandırmak için!

Dünyaya asteroid çarpacak dedikleri zaman insanlar inanmıyor. Oysa daha düne kadar Corona Virüs’ün olacağı söylense, ona da inanmazdı kimse. Oysa dünya evrenin merkezi değil ki; hiç de öyle sadece üzerinde yaşadığımız dünyada hayat var, dünya ruhani olarak bozulacak ve öte dünyada cezamızı çekeceğiz diye de bilimsel zerre kadar gerçek yok. Sen bu dünyada insanlara eziyet et et, sonra öte dünya için dua ederek kendini rahatlatmaya çalış. İnsanları anlamıyorum; hurafelere inanıyorlar da bilimsel gerçeklere niye inanmıyorlar ki?

Kim inanırdı yıllar önce internet denilen olayın olacağını ve her şeyi oradan yapacağımıza? Mesela şimdilerde yapay zeka insanlara imkansız geliyor; oysa yapay zekayı o kadar çok hayata geçirmiş durumdayız ki; dünyayı bilgisayarların yönetmesi bile yapay zekanın ilkel hali; tek eksik onlara insanların beynini aktararak yarı insnan yarı robot olarak yaşamaları mı; bence şu anda yapay zeka büyük oranda başarıldı ve insan beyninin aktarılması o kadar da mühim mesele değil; çünkü kullandığımız elektronik eşyalar da bir yapay zeka ürünü. Bizim yerimize her şeyi onlar yapıyorlar programlama çerçevesinde. Zaten insanların korktuğu da, ya yapay zeka ürünleri robotlar dünyayı ele geçirirse; belki de dünyanın sonu işte o zaman gelir; çünkü dünya makineler savaşına döner belki de bir anda eğer yapay zeka denilen şeyi iyi yönetemezsek.

Biliyorum bu anlattıklarım bazılarına saçma gelecek ama dediğim gibi 50 sene önce, hiç kimse günümüz teknolojisini hayal bile edemezdi. Ben 80’lerde ilk Compact Disc’ler çıktığında, nasıl dijital olarak okunacak bunlar diyordum. Bu bile olduysa… Düşünsenize sinyallerle TV ekranına yansıyor dünyanın bir ucundaki eylemler. İnsan ışınlanmanın bile olabileceğine ihtimal veriyor artık bu olanları görünce, hatta zamanda yolculuğa bile ihtimal veriyorsun. Aslında mesele bu söylediklerimin olup olmaması değil; insanların hala zihinlerini kapatıp, olaylara hurafik bir şekilde bakmaları.

Yaa, Tanrı, öte dünya varsa bile (ki bilimsel hiçbir kanıtı yok bunun, çünkü dinler sadece insanların yarattığı kültürel bir durum), niye hayatımızı olmayan hurafik şeylere göre yaşayalım; bu dünyayı insanca, vicdanımızı rahatsız etmeyecek şekilde yaşarsak, zaten öte dünya varsa bile eğer, huzur içinde gideriz. Korkuyorsanız zaten öte dünya meselelerinden, demek ki var bir kabahatiniz ki, o yüzden. Bence bu dünyada insan olmaya çalışırsanız, öte dünyayı halletmiş olursunuz ve öte dünyayı düşünmenize gerek kalmadan bu dünyanın hakkını vererek yaşayabilirsiniz!

En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz, dini kitapları referans alarak, orada her şeyin olduğuna inanılması; belki de kimse bu dini kitapları okumadıkları için referans alıyorlar. Çünkü dini dilimize uygun şekilde icra etmiyoruz, sadece dünyayı hurafelerle yönetmek isteyenlerin dediklerine inanarak kanaate varıyoruz. Ben dini kitapları okudum; bilimsel hiçbir niteliği yok!

İnsan türü ölümsüz olmak istiyor. Öyle bilimsel şekilde yok olmaya falan tahammülü yok; zaten öte dünya da bu ölümsüzlük arzusu yüzünden icat edilmiş zihinsel bir şey! Bilimsel hiçbir kanıtı yok ki ruhaniyetin. Dini inanışlar, sadece insanların ürünü; çok Tanrılı dinlerden günümüz tek Tanrılı dinlere nasıl ulaştığımızı tarih okuyarak öğrenebilirsiniz; kulaktan dolma bilim dışı bilgilerle lütfen kendinizi oyalamayın!

Şimdi insanlara bir şeyleri dayanaklarıyla, kanıtlarıyla bilimsel olarak anlatsan inanmazlar da, giderler sakallı bir şarlatanın dediklerine saygı duyarlar! Dün birisi yolda giderken telefonla konuşuyor ve karşı tarafa diyor ki, o da hayata bilimsel bakıyor, herkesin bir bakış açısı var diyor. Yani insanlar hala bilimsel şeyleri gerçek olarak görmüyor da, saygı çerçevesinde bakılması gereken bir bakış açısı olarak görüyor!

halil-kandok
Subscribe
Bildir
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
“Aydın” Üzerine…
Sonraki
Ali Koç’un Başkanlığı Sporu Futbol Gibi Erkek Hegemonyasından Çıkarmak İçin Bir Fırsattır!

Ali Koç’un Başkanlığı Sporu Futbol Gibi Erkek Hegemonyasından Çıkarmak İçin Bir Fırsattır!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.