Her Eşcinsel / Transseksüelin Varoluşu Oscar’lıktır!

Her Eşcinsel/Transseksüelin Varoluşu Oscar'lıktır!

Her Eşcinsel/Transseksüelin Varoluşu Oscar'lıktır!

Bugün Selin Ciğerci’nin Armağan Çağlayan’a verdiği YouTube sohbetini izledim de gerçekten üzüldüm. Bakınız transseksüellik gibi bazı şeylerin doğruluğu veya yanlışlığı üzerinden insanları değerlendirmek hiç de adil olamaz. Çünkü bu bireyler eğer toplumun tasvip etmediği şekilde varolmaya çalışıyorlarsa, insnaların öncesinde onlara nasıl davrandıklarını hatrılamaları gerek. Bir insanı eşcinsel olarak kabul etmezsiniz, transseksüel olarak kabul etmezsiniz; eee ne olacak o zaman? Yok öyle sırf erkek egemenlerin istediği gibi bir dünya!

Ulan bu bizim hayatımız; her doğurduğunuz çocuk sizin istediğiniz gibi olmak zorunda mı? Doğada, hayatta, dünyada milyonlarca bildiğiniz anlamdaki kadın erkek ilişkisi dışında ilişki yaşayan insanlar var; bu kadar insan yanılıyor olamaz. Önce bir kendi yanlışlığınızı sorgulasanız ya! Ulan ben hemcinsimden hoşlanıyorum ve içimden gelmese neden böyle bir şeyi yapayım; kimse eşcinsel ilişki yaşa diye kafama silah dayamıyor. Keza transseksüeller de öyle; bir tane hayatları var ve huzurlu ve mutlu olmak için kendilerini o şekilde ifade ediyorlar. Erkek erkeğe kabul etmiyorsunuz, kadın ve erkek olarak karşınıza çıkıyorlar gene yaranamıyorlar; heeey siz erkek egemen dünya, ne istediğinizi biliyor musunuz?

Selin Ciğerci de bayağı mücadele vermiş ailesiyle arasının bozulmaması için; hele bir babanın senden bir bok olmaz demesi kadar onur kırıcı bir şey olablir mi? Eşcinseller, transseksüeller ailelerine de güvenemeyecek, onlardan destek alamayacaklarsa nasıl varolacaklar? Her şeye rağmen hayata tutunabildikten sonra hala daha burun kıvırarak LGBTİ çocuklarınızı kucaklıyorsanız/çoğu kucaklamıyor bile, geçmiş olsun; alın o sevginizi, ilginizi münasip bir yerinize sokunuz. Aslında bütün LGBTİ’lerin benzer trajik hayat hikayeleri var aileleri ve çevrelerine dair.

Ben de çok eleştiriyorum LGBTİ’leri ama durum öyle sadece göründüğü gib sırf belden aşağı bir mesele değil. Her eşcinselin veya transseksüelin varoluşu Oscar’lıktır! Kolay mı sanıyorsunuz Bülent Ersoy olmak veya Zeki Müren olmayı ahlakçı ve erkek egemen bir dünyada! Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; eşcinsellere, transseksüllere, LGBTİ’lere eğer sadece erkeklik/heteroseksizm saldırıyorsa; konunun bireylerin eşcinsel/transseksüel olup olması veya bunun doğruluğu/yanlışlığıyla alakası yoktur. Bu erkek egemen dünyanın çıkarına ters düşmesiyle farklılıklara sadırmasıdır ve çözüm eşcinsel/transseksüller üzerinden değil, homofobiklerin insan olup cahilliğini gidermesiyle mümkündür. Çünkü insanların doğuştan getirdiği özellikleri değişmez; sadece yobaz ve cahil kafalar değişebilir, değişmelidir!

halil-kandok
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ali Koç’un Başkanlığı Sporu Futbol Gibi Erkek Hegemonyasından Çıkarmak İçin Bir Fırsattır!

Ali Koç’un Başkanlığı Sporu Futbol Gibi Erkek Hegemonyasından Çıkarmak İçin Bir Fırsattır!

Sonraki
Barlar Kapatılıyor Ama Virüs Camilerde: Malezya’da Camide 77 Corona Vakası
Barlar Kapatılıyor Ama Virüs Camilerde: Malezya'da Camide 77 Corona Vakası

Barlar Kapatılıyor Ama Virüs Camilerde: Malezya’da Camide 77 Corona Vakası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.