5 Dolara Yüzünüzü Google’a Satar Mıydınız?

5 Dolara Yüzünüzü Google’a Satar Mıydınız?

Teknoloji devi Google’ın insanların yüz verilerini 5 dolara (28 lira) satın aldığı ortaya çıktı. Google çalışanları ABD’nin en kalabalık şehirlerinden olan New York’ta yaşayan insanların yanlarına gelip yüz verilerini satın almak istediklerini söylüyor. Google’ın yeni akıllı telefon modeli Pixel 4’ün yüz tanıma sistemini geliştirmek için yüz verisi topladığı düşünülüyor.

5 Dolara Yüzünüzü Google’a Satar Mıydınız

Amazon Ve Starbucks’ta Geçerli 5 Dolarlık Kart

New York sokaklarında gezen bir kişi yaptığı açıklamada şunu dedi: “Güneşli bir günde parkta oturuyordum, havanın tadını çıkarıyordum ve etrafta dolaşan birkaç kişi sanki anket yapıyormuş gibi telefonları olan insanlara yaklaşmaktaydı. Benim yanıma geldiler ve ‘Merhaba, Google için çalışıyorum ve yeni nesil yüz tanıma teknolojisi ile telefonunun kilidini açmayı geliştirmek için veri topluyoruz’ dediler. Teklifi kabul ettim ve bana Google çalışanları bir telefon verdi. Yüzümü farklı açılardan taratmamı istedi. Yüzümü tarattıktan sonra Google çalışanları bana Amazon ve Starbucks’ta geçerli olan 5 dolarlık bir hediye kartı sundu.” Google’ın gelecek aylarda Apple’a rakip bir yüz tanıma teknolojisi tanıtacağı söyleniyor. Google’ın yeni telefonundaki yüz tanıma sisteminin ne kadar başarılı olacağı ise merak konusu.

Önerilen İçerik: Dünyada Yaygınlaşan 5G Teknolojisi, Karanlık Bir Yüze Mi Sahip?

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Water Fasting’in Bana Kattıkları: Tüm Alışkanlıklara “Madde” Gözüyle Bakmak
Water Fasting’in Bana Kattıkları Tüm Alışkanlıklara Madde Gözüyle Bakmak

Water Fasting’in Bana Kattıkları: Tüm Alışkanlıklara “Madde” Gözüyle Bakmak

Sonraki
Psikolojik Egoizm ve Pişmanlık Üzerine…
Psikolojik Egoizm ve Pişmanlık Üzerine...

Psikolojik Egoizm ve Pişmanlık Üzerine…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.