2021’in İlk Film Önerileri

Merhabalarr 🙂 Yeni yılınız kutlu olsun. Umarım bu yıl sizin için güzelliklerle doludur. Size öncelikle sağlık daha sonra başarı, huzur, mutluluk ve sevgi getirir. Yılın ilk gününde sizler için filmler seçtim. Umarım zevkle izler ve beğenirsiniz.

Cesaretin Var Mı Aşka?

8,1 / 1s 33dk / Romantik, Dram

Çocukluktan beri yakın arkadaş olan Julien ve Sophie bir oyuna başlarlar ve bu oyun yetişkinlik dönemlerine kadar devam eder. Oyun cesaretlerini ortaya çıkartarak birbirlerini yenmek üzerinedir. Aralarında kopmayan bir bağ bulunan arkadaşlar çocuklukta yaşadıkları ailevi durumlarla birlikte birbirlerine daha da yaklaşırlar. Zamanla birbirlerine aşık olan gençler arasındaki etkileşim biraz garip olsa da izlenmeye değer.

Yılın ilk gününde sizi akıcı ve aşk dolu bir filmle karşılamak istedim. Film gerçeklikten biraz uzak fakat etkileneceğiniz birden fazla sahne bulunmakta. Bu sevimli filmi izlemenizi öneririm. İyi seyirlerr…

İkinci filmimiz daha gerilim ve merak üzerine.

THE HİDDEN FACE

7,4 / 1s 43dk / Gerilim, Gizem

İspanyol filmlerine olan hayranlığımı bu filmle pekiştirdim diyerek konuya girmek istiyorum. Son zamanlarda izlediğim en farklı ve etkileyici senaryoya sahip olan bir film. Filmde bir kadının sevdiği adam için neler yapacağını, neleri göze alabileceğini göreceksiniz. Film biraz durgun başlıyor. Sonrasında gelen gerilim sizi filme bağlayacaktır.
.
Filmde çiftimiz (Adrian ve Belen) 2. Dünya Savaşı sonrası inşaa edilmiş, içinde panik odası olan bir eve taşınıyorlar. Belen, Adrian’a bir video bırakır ve videoda artık onunla olamayacağını söyler ve gizemli bir şekilde kaybolur. Adrian Belen’i aramaya başlar fakat boşa çabalar. Zaman geçtikçe alışır yokluğuna ve hayatını yoluna koymak için çabalar. Yeniden mutluluğu yakalar. Tam da hayatının yolunda olduğunu düşündüğü anda Belen’in gizemli kayboluşunun altındaki gerçekler açığa çıkmaya başlar.
.
Filmin aynı zamanda Türk versiyonu da var.

Son olarak ise sizlere tatlı bir animasyon önermek istedim. Filmde gerçek arkadaşlığı kalbinizde hissedeceksiniz.

MARY AND MAX

8.1 / 1s 34dk / Animasyon, Drama

Bugün size bir animasyonla geldik. Stop motion animasyon (Durağan 3 boyutlu objeleri hareket edermiş gibi gösteren bir animasyon türü) filmi olan film iki mektup arkadaşının hikayesini anlatan bir komedi filmi olsa da yalnızlık, alkolizm gibi konuları da için de barındırıyor. Max 44 yaşında, yalnız ve obezite ile baş etmeye çalışan obez bir New Yorkludur. Mektup arkadaşı Mary ise 8 yaşında, hiç arkadaş edinemeyen, patateslerden kolye yapıp satmaya çalışan bir Avustralyalıdır. Tesadüfen adres bulan Mary’nin Max’e yolladığı bir mektupla arkadaşlıkları başlar. Yıllar geçtikçe ikisi de yalnızlıklarını yavaş yavaş bırakmaya başlarlar. Aynı zamanda birbirlerine aşırı derecede bağlanırlar.

Yıllar sonra Mary evlenir ve özgüven kazanmaya başlar. Akademik başarı sağlar. Max’de monoton hayatından kurtulmaya başlar. Fakat Mary’nin yaptığı akademik araştırmada Max’in hastalığını incelemesi Max’i kızdırır ve araları açılır. Bu soğukluk Max’in mektubu ile düzelir. Fakat mektubu yolladığı zaman çok kritik bir ana denk gelmiştir.
.
Yüzümde tebessüm ve bir iki damla göz yaşı ile izlediğim en iyi animasyonlardan birisi. 🙂

Umarım hoşunuza gitmiştir. İzlediyseniz mutlaka yorumlarınızı bekliyorum. Beğenmeyi de unutmayınız. 🙂

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sen
Sonraki
FARABİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.