Ankara Büyükşehir Belediyesi Boru İhalesi

Mansur Yavaş Borusuyla Melih Gökçek’in Parkını Geçti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Melih Gökçek’e vurmaya devam ediyor.

Yönetime geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği icraatlar ile gündemden düşmeyen Başkan Yavaş, Melih Gökçek’in 750 Milyon Dolar harcayarak yaptırdığı Ankapark üzerinden bir kez daha Melih Gökçek dönemini eleştirdi.

Boru İhalesi Ankapark’ı geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Boru İhalesi

Belediye çalışmaları için düzenlenen ihaleleri canlı yayın ile halka açık bir şekilde gerçekleştiren Mansur Yavaş, son olarak belediyenin boru ihalesini canlı olarak yayınladı. Konu ile ilgili ilginç bir detayı da paylaşan ABB Başkanı Yavaş şunları söyledi:

“Yardım kampanyalarımıza kim bir tuğla koyduysa o tuğlanın gittiği yerden emin olarak koydu. Bir yılda modern belediyecilikte olması gerekenleri harekete geçirdik. Bir veya iki firmanın girdiği kapalıdevre, adrese teslim ihale düzeninden açık ve şeffaf ihale düzenine geçtik. Boru ihalemizi izleyenlerin sayısı bile halkın 750 milyon dolarının harcandığı Ankapark’ı ziyaret edenlerin sayısından fazla.”

Açıklamaları sonrası belediye meclisinde gerginlik yaşandı. Akp’li meclis üyeleri başkanın üzerine yürüdüler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Boru İhalesi Kavga Çıktı

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

16 yorum

Yorum Yazın
 1. Ekrem kucağa atıp,Mansur dürüst pozlariyla parlatılmaya çalışılıyor.Çünkü bulabilirsen en temiz bu ,buda rüşvet,şantaj tehdit gibi (avukatlığını verdiği cecrübeyle ) enstrümanları da kllanarak işi götürüyor.
  En kral soygunlar yarın duyulursa şarttır mıyım şaşırmam

 2. yiyici yandaşların hortumları kesildikçe çirkefleşiyorlar. düşünün ki bu sadece ankara belediyesi. türkiye geneli yada ülke yönetiminde kimbilir neler oluyor

  • dogru diyorsunuz türkiye genelinde korkunç paralar dönüyor ,bu paralar dogru yerlere gitseydi türkiyemiz ihya olur vatandaşlarımız rahat yaşar ,emeklilerimiz magdur olmazdı gerçek bu kim ne derse desin.hortumları kesildikçe zorlanıyorlar ,çok fuzuli yerlere para harcanmış günah ya ,insanlar vergilerini ödüyor ,onlar afrikaydı ,suriyeydi ,mısırdı,fastı ,yemendi havadan para yardımı yapıp kurban bayramında bir sürü et gönderdiler ,bazı ülkelere camide yapmışlar.burda kendi insanın aç 1 kilo et bulamıyor sen oraya buraya et gönder ,kızılayın bir kısım etleri vanda bir akp li kişinin yakınının otelinden çıkmış ,bir kısımda bir kısımda istanbul fatihte suriyeli bir bürodan konserve kapları degiştirilerek suriye menteşeli kaplara koyup öyle dagıtılmış halkın tepkisinden korkudan .

  • o kadar çok yanlışlıkları var ki ,nerden başlanır ? gelirleri çok kesildi hala da kesiliyor ,ondan şok içindeler ne yapacaklarını nereden açıklarını kapatacaklaranı bilemiyorlar ,habire bir şeyler çıkarıp vergi zamları çıkarıyorlar,ceza çıkarıyorlar açıklarını kapatmak için .

 3. Çok merak ettiğim bir husus var Belediye meclisinde bulunan ve bundan önceki dönemlerde her şeye evet diyen şimdi ise sadece siyasi ideoloji sebebi ile Mansur YAVAŞ’ı engellemeye çalışan meclis üyesi arkadaşlar önceki dönemlerde yapmış oldukları pislikler ortaya çıktıkça hiç utanıyorlar mı acaba. Birde bu kadar kul hakkının hesabını nasıl verecekler. Yüce mevlam dan dilerim her biri girdikleri kul hakkının cezasını ahirete gitmeden ödemek zorunda kalsın

 4. A,O,Ç nin içine yapılan Ankaparkın ilk yayınlandığı gün bu işin Ankara’ya lüks olacağına ve tamamen atıl bir yatırım olacağını ta ilk başta söylemiştim yazık yazık Ankara en büyük kazık ama burada parsayı toplamak Türkiye’nin başkenti insanlara Ankara’ya geldiği zaman gezdirecek iyi yerlere Atatürk orman çiftliği’nin hayvanat bahçesi olduğunu söyleyemiyoruz artık bir ülkenin başkentinin tarumar edilmesi karşılığında rant elde edilmesidir bu bir ikisi de gençlik parkı’nda tamamen veya kısmen de olsa tam bir hüsran projesidir dün gezdim gençlik parkına yazıklar olsun dedim yazıklar olsun bir ışık gösterisi yapılacak diye karanlığa kadar atın olan bu mezmeleliğin ortadan kaldırılıp havuzun bakımın yapılıp suyunu doldurulup sandalların suya bırakılması lazım

   • yazıklar olsun rahmetli ATAMIZIN yaptıgı işleri ,eserleri ,kapattırmaya,unutturmaya çalıştılar ,her eserini silmeye çalıştılar,yok etmeye çalıştılar ,kıskançlık .

 5. anlamadığım adamlar kendileri her şeyi söyleme hakkına sahipler sizi her şekilde eleştirme hakkına sahip olduklarını düşünüyorlar ama aynısını karşı taraf yapınca hemen kaba kuvvet kullanırız demeye başlıyorlar neden yalan mı söylüyor karşı taraf sizin döneminizde landan bahsedilmesi bu kadar mı ağırınıza gidiyor hemen kızıyorsunuz ( ya yaptığını bileceksin yada kendi konuştuğunu bileceksin ) yaptığından utanıyorsan konuşmayacaksın dinleyeceksin yanlışı düzelteceksin halk olanları takip ediyor anketlere dikkat etmiyorlar mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.