Kitaplardan Uyarlanan Oyunlar

Eğlence dünyasının başında gelen video oyunlar, içerisinde farklı hikayeler barındırıyor. Oyunlarda ki dünyalar hele hikayesi de iyiyse bir kitap okunur gibi oynanıyor. Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın güç ve performans bilgisayarı Excalibur sizler için bu oyunları derledi.

Oyunlar kimi zaman bir orta çağda geçer. Bunun yanında bilim kurgu dünyasında geçer. Peki ya bu birbirinden sürükleyici maceraların peşpeşe geldiği oyunların altında ne yatıyor? En sevilen ve macera dolu oyunların yol arkadaşı olan güç ve performans bilgisayarı Casper Excalibur’da oynanan bu oyunlara göz atalım.

İşte Kitaplardan uyarlanan oyunlar

Mouseların hızla hareket ettiği aynı zamanda klavye tuşlarının sesinin ise RGB ışıklarının aydınlattığı ve odalardaki sessizliği delip geçtiği birçok oyun bulunuyor. Oyun bilgisayarlarının vazgeçilmezleri arasına girenlerin arka planında da farklı kurgu dünyalar yer alması, bu oyunların sanki birer kitaptan çıkmış oyunlar olduğunu sergiliyor. Güç ve performans bilgisayarı Casper Excalibur da kiminin efsaneleştiği kiminin satış rekorları kırdığı video oyunlarının hangi kitaplardan uyarlandığını sıralıyor.

1. Witcher Serisi:

Geralt’ın maceralarıyla birbirinden farklı haydutlar ile savaşıyor. Yanı sıra Geralt’ın karşısına iblis ve canavalarda çıkıyor. Witcher oyunu esasında Andrzej Sapkowski tarafından yazılan Polonya kurgu eserine dayanır. Kimi oyuncuların kitaplarını okumadığı, kimilerininde oyunlar sayesinde öğrendiğini biliyoruz. Peki ya oyunlar mı kitapları popüler ediyor, yoksa kitaplar oyunları mı? Sorusuna sıkça rastlanmasına sebep oluyor. Kitapla oyun pek örtüşmese de Witcher oyunu hikaye kurgusu ile göz kamaştırıyor.

2. Assassin’s Creed:

Hasan Sabbah’ın cennetine konuk olduğumuz. Bununla beraber Haşhaşiler ile Tapınak Şövalyelerinin Cennet Elması için savaşına tanık olduğumuz bir oyun. Tam anlamıyla bir kitap uyarlaması olmasa bile, Vladamir Bartol tarafından yazılan “Alamut” eserine dayanır. Dönemin tarihi ve çevresel dokusunu içerisinde bulunduran oyun birçok serisi ile rekorlar kırıyor.

3. S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl:

Boris ve Arkady Strugatsky kardeşlerin 1972 tarihli “Roadside Picnic” adlı romanından uyarlanan bir oyundur. Oyun, Andrei Tarkovsky’nin “Stalker” isimli filminden de esinlendi. Kitap, uzaylılar tarafından geride bırakılan bazı değerli eserleri ele geçirmek ve yasaklı bölgelere giren iz sürücü Redrick “Red” Schuhart’ın hikayesini anlatıyor.

4. Metro 2033:

Metro 2033 olağanüstü atmosferik hayatta kalma bununla beraber bir  korku oyunudur. Rus yazar Dimitry Glukhovsky’nin “aynı” adlı romanına dayanır. Hem kitap hem de oyun, nükleer bir soykırımdan sonra ki hayatı anlatır. Hikaye Moskova’nın metro sisteminde geçer.

5. SPEC OPS: THE LINE:

Kitabın doğrudan bir yeniden anlatımı olmasa da Spec Ops: The Line, Joseph Conrad’ın 1899 tarihli “Heart of Darkness” romanına dayanır. Ayrıca bir şirket temsilcisinin haydut bir iş arkadaşı aramak için Afrika’ya seyahat etmesini ele alan hikayede tamamen farklı bir çağa ve ortama sürükleniyorsunuz.

 

Oyunların son serilerini indirmek için Tıklayınız:

The Witcher 3 Wild Hunt:https://store.steampowered.com/app/292030/The_Witcher_3_Wild_Hunt/

Assassin’s Creed Valhalla:https://store.epicgames.com/tr/p/assassins-creed-valhalla

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl:https://store.steampowered.com/app/4500/STALKER_Shadow_of_Chernobyl/?l=turkish

Metro 2033:https://store.steampowered.com/app/286690/Metro_2033_Redux/

Spec Ops: The Lıne:https://store.steampowered.com/agecheck/app/50300/

Diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

infiluck Gaming
infiluck
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Atlanta’daki State Farm Arena 2022 LoL Dünya Şampiyonası’nda

Atlanta’daki State Farm Arena 2022 LoL Dünya Şampiyonası’nda

Sonraki
XPG Ürünlerinde Kaçırılmayacak Fırsatlar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.