Z KUŞAĞI

2000 yılı doğan ve sonrası için z kuşağı adı verildi. Peki bu nasıl bir kuşak ulu önder Atatürk’ün 

“Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.”

Sözünün karşılığı z kuşağımı sizce asıl sorun bu kuşaktamı yoksa bu kuşağı yetiştiren nesilde mi ?
pek çok fikir üretilebilir bu konuda kimileri bu kuşağı suçlar kimileri eski kuşakları bence bu kuşağın olumlu ve olumsuz tarafları var gelin bunları inceleyelim.

OLUMLU TARAFLARI 

1. Atamızın da dediği gibi 

Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği zaman, Türk milleti yükselecektir.”

Yeni kuşak daha özgür fikirleri sahip düşüncelerini dile getirmekte daha özgürler.

2. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber güncel haberleri çok daha sıkı takip edebiliyorlar ve bunu yorumlayıp tartışabiliyorlar. Herhangi bir konuda spor,siyaset,ekonomi vb… Fikirlerini birbirlerine özgürce dillendiriyorlar.

3. Tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabildikleri için önceki nesillere göre daha hızlı öğreniyorlar, aynı oranda hayata bakış açıları değişiyor.

OLUMSUZ TARAFLARI 

1.internette bilgi kirliliğinin fazlalığı insanlara yanlış bilgi veya eksik bilgi vermesinden ötürü yanlış düşünceler doğuruyor.

2.sosyal medyadan veya internetten bir siteden kolay para kazananları ya da onlar kolay kazanıldığını düşündüğünden ötürü tembelleşiyorlar. Hiç bir şeyi beğenmemeye ve kücümsemeye başlıyorlar.

3.sosyal medya popülerliğinden ötürü hep gözleri dışarda oluyor, elindekini beğenmeyip hep daha fazlasını istemeye başlıyorlar. Birbirleri arasında bir rekabet içindeler hepsi birbirinden daha iyi olmaya çalışıyorlar.

omer-zaimoglu
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnsan Nedir ?
Sonraki
TOKSİK İLİŞKİLER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.