Yüzünüzde Buruk Bir Gülümseme: Acı, Tatlı, Ekşi

Yüzünüzde Buruk Bir Gülümseme: Acı, Tatlı, Ekşi

Bu haftaki yazı dizimizde çok farklı bir konseptle karşınızdayım. Güney kore sineması uyarlaması olan ACI TATLI EKŞİ filmi bizimle olacak. Vizyon tarihi her ne kadar Aralık 2017 olsa da yapım hala popülerliğini koruyor. Film, gerek senaryosu ile gerekse müzikleri ile sizi derinlere eskilere götürüyor, yüzünüzde buruk bir gülümseme oluşturuyor , yaşanmışlıkları hatırlıyorsunuz aşkın gücü sayesinde hayata tekrar bağlanıyorsunuz.

Yüzünüzde Buruk Bir Gülümseme: Acı, Tatlı, Ekşi

Acı, Tatlı, Ekşi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Filmin yönetmenliği Andaç Haznedaroğlu tarafından yapılırken Güney Kore versiyonundan senaryolaştırmasını ise filmin başrol oyuncusu Buğra Gülsoy üstleniyor. Konusuna gelecek olur isek ; çocukluklarından beri birbirini tanıyan ve uzun süreli arkadaşlıklarını üniversiteye kadar taşıyan çiftin naif hikayesini izliyoruz. Filmde Duygu karakterinin çılgın halleri Murat karakterinin ise bu çocuksu kadına bağlanışını izliyoruz ancak bir zaman sonra bu tatlı çiftin kopuş hikayesi bizi ekrana bağlıyor. Filmin adı da tam olarak buradan geliyor ACI TATLI EKŞİ üç duyguyu da size yaşatıyor.

Acı, Tatlı, Ekşi Ne Anlatıyor

“Sana tahmin ettiğinden çok daha önce aşık olmuştum ve biliyor musun düşündüğünden çok daha uzun süre bekledim seni” filmin en duygu kokan repliklerinden bir tanesi diyebilirim. Film küçük Murat’ın minik tatlı Duygu’ya öpüşelim mi? diye sorması ile başlıyor. 🙂 Daha sonra ise bizi geçmişten atlayarak üniversitedeki tatlı zamanlarına götürüyor. Film tatlı zamanları anlattıktan bir zaman sonra ekşi bölümlerine ilerliyor. Güzel Duygu’nun Murat’a söyleyemediği gerçekler yüzünden yalan atarak duygusuz görünerek AYRILALIM demesi ile hikayenin ekşi bölümüne geçiyoruz. İşte bu noktadan sonra acı bölümler başlıyor mendiller ıslanıyor. Murat ‘ ın  güzel Duygu ile havuza atladıktan sonra “İstediğim şey hatırlaman değil asla unutmaman” demesi ise en romantik sahnelerden bir tanesi diyebilirim.

Acı, Tatlı, Ekşi Film Müzikleri

Filmin müziklerine gelecek olur isek “Yandım Yandım”, “Hep Seni Sevdim”, “Çoban Yıldızı”, “Çok Korkuyorum ” Toygar Işıklı  filmdeki sahnelerde öyle güzel uyum sağlıyor ki sizi filmin içine çekip alıyor sevgiliniz Murat siz ise Duygu oluyorsunuz. Filmi izlerken sevgiliniz acı bölümlerde özellikle sona doğru olur da gözünden bir damla yaş düşer ise ona gülümseyerek bakın ve o düşen gözyaşı ıslaklığını eliniz ile silin , film bir nevi sevgilileri anlattığı hikayesi ile birbirlerine yeniden bağlıyor diyebilirim.

Aşkın Gücünü Tekrar Hissetmek için İzleyin

Filmin sonlarına doğru “Çoban Yıldızı” şarkısı bizi hüzünlendiriyor. ACI TATLI EKŞİ filminde öyle bir replik var ki beni derinden etkiledi “Eğer birini gerçekten sevdiysen onun için her türlü fedakarlığı göze almışsın demektir , kendinden vazgeçmeyi bile”. Filmin verdiği mesaj çok açık aslında “Aşkınıza ve sevginize ne olursa olsun sahip çıkın ve yaşarken beraber olmanın acı, tatlı, ekşi her türlü tadına varın ”diyor bize. Filmin vizyon tarihi her ne kadar aralık 2017 olsa da sevgiliniz ile oturup izleyebileceğiniz türden, izlediğinizde aşkın gücünü tekrar hissedeceğinizi de belirtelim 🙂

Önerilen İçerik: Vizyonun Dört Atlısı: Kız, Yangın Yeri, Şüphe ve Üç Hayat

Acı, Tatlı, Ekşi ile İlgili Son Sözler

Eğer beraber izlediyseniz ve ayrıldı iseniz de filmi izlemek güzel çünkü o filmi izlerken beraber yan yana oturuyor olmanız filmdeki duyguların aynısını o an hissediyor oluşunuz bitmiş olsa bile güzel anılarınızı anmaya değer. Aşık olmak bir yerde kendini tanımak, yaşadığınız o güzel duygu sayesinde kimliğinizi keşfetmeniz yeteneklerinizi keşfetmeniz ve tüm bunların onun desteği sayesinde olması da onu tanıdığınız için içinizde zerre pişmanlık yaratmıyor. Eğer filmi izlediğiniz insan şu an hayatınızda yoksa bile ACI TATLI EKŞİ filmini izleyin derim çünkü bugün ki siz olmanızı sağlayan insanı hatırlıyor olacak ve güzel anılarınıza yad edeceksiniz.


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İstanbul Film Festivali için Geri Sayım Başladı
İstanbul Film Festivali için Geri Sayım Başladı

İstanbul Film Festivali için Geri Sayım Başladı

Sonraki
Manipülasyon Nedir? – Davranışlarınızı Başkaları Yönlendiriyor Olabilir
Davranışlarınızı Başkaları Yönlendiriyor Olabilir: Manipülasyon Nedir?

Manipülasyon Nedir? – Davranışlarınızı Başkaları Yönlendiriyor Olabilir

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.