Uzay Konulu İzlenebilecek 5 Film

moon film

Gerçekleşebilme ihtimali ile uzay meraklılarına adeta orgazm yaşatacak uzay temalı 5 film ile karşınızdayım.

Uzay, yüzyıllardır üzerine yüzlerce anlatım yapılmış ve her dönem merak konusu olmuştur. Görüntülenen bir ufo videosu yahut uzayda yapılan bir keşif her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Konuyla alakalı birçok film olmasına rağmen içlerinden bazıları izleyici nazarında diğerlerine göre açık ara öndeler.

Uzay Konulu 5 Film

Moon

moon film

Astronot Sam Bell, özel bir şirket ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Ay’a gönderilmiştir. Görevi gezegenimizin enerjisi için önem arz den bir kaynak olan Helium-3’ü keşfetmektir. Uzay madenciliği çalışmaları için Ay yüzeyinde bulunan Bell’in buradaki tek yoldaşı robot Gerty’den başkası değildir. Zorlu görevinde bir yapay zeka robotu ile bir başına olan Bell, geçirdiği kazadan sonra kendisini zorlu bir mücadelenin içinde bulacaktır.

İnterstellar

Dünya’nın geleceğinin tehlikeye düşmesi bilim insanlarını çözüm arayışını iter. Yapılan çalışmalar tek bir yolun olduğunu işaret etmektedir. O da yıldızlararası seyehat. Teknik açıdan donanımlı olan Cooper’a bu yolculukta görev alması için bir teklif yapılır. Görev, uzayda bulunan bir solucandeliğinden geçerek insanlığın yaşaması için yeni bir yerin keşfedilmesidir. Cooper, henüz 10 yaşında olan kızı ve insanlığın geleceği için bu teklifi kabul eder. Christopher Nolan imzası taşıyan film epik bir bilim kurgu özelliği taşımaktadır. Senaryo ünlü Fizikçi Kip S. Thorne’nun Solucan Delikleri teorisinden ilham almaktadır.

Contact

Dr. Eleanor Arroway, çocukluğundan gelen bir tutku ile dünya dışı varlıklara meraklı olan birisidir. Daha sonra bu merakının peşinden giderek merakını mesleği yapmıştır. Çalışmaları esnasında Vega yıldızından gelen bir sinyal keşfeder. Girişimleri sonucu aldığı destek ile araştırmaları için gerekli olan uzay aracının yapılmasını sağlayan Arroway, aldığı sinyalin peşine düşer. Carl Sagan’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin bir bilim kurgu yapıtı olmasının yanında felsefi yönü de etkileyicidir.

Martian

martian film

Mars yüzeyine düzenlenen bir sefer sırasında gerçekleşen bir kaza sonucu öldü sanılan Astronot Mark Watney’in yaşamla ölüm arasındaki amansız mücadelesi anlatılmaktadır. Bir botanikçi olan Watney’in hayatta kalmak için tek yapması gereken becerilerini kullanmaktır. Yaptığı hesaplamalar ile bir süre yaşamsal gereksinimlerini karşılamıştır. Dünya ile iletişime geçtikten sonra kurtarılmayı bekleyen Watney ve kurtarma ekibini zorlu anlar beklemektedir.

Arrival

Dünya’nın farklı yerlerine toplamda 12 uzay filosu iniş yapmıştır. Büyük bir etki yaratan bu olaydan sonra insanlık şaşkına uğramıştır. Amaçlarının ne olduğunu neden geldiklerini bilmeyen insanlar olası bir istilaya karşı hazırlıklar yapmaktaydı. Öncelik olarak uzaylılar ile iletişim kurulması yoluna gidilmiş ve ordu çalışanı dil bilimci Dr. Louise Banks çağırılır. Yardımcısı ile beraber uzaylıların amacını öğrenmeye çalışan Dr. Banks bir yandan da ordunun uzaylılara karşı saldırgan tavrına karşı mücadele vermektedir.

 

 

arthurbenjamin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Youtube Yasakları Başladı: Ünlü Youtuber’ın Videosuna Hükümet Engeli
ekin kollama youtube

Youtube Yasakları Başladı: Ünlü Youtuber’ın Videosuna Hükümet Engeli

Sonraki
Türkiye’de Yenilenebilir Enerji (Renewable Energy In Turkey)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.