Yılların yılı 2020…

2020… Ölümleri,virüsleri,yangınları,depremleri ve daha birçok felaketi beraberinde getiren 2020 yılı.Gerçekten milletçe hatta dünyaca yaşamak istemediğimiz bir yıldı.Çok sarsıcı ve moral bozucu bu yıl nihayetinde bitmesine 2 ay kaldı.Ama tabi 2021 bizlere neler getirir hiç bir fikrimiz yok maalesef 🙁 Umarım 2020 2021’in fragmanı değildir.Umarım hepimizi güzel günler bekler.Bu yazımda sizlerle 2020 yılını konuşmak istedim.

31 Aralık 2019… Farklı saat dilimlerinde olsa da tüm dünya eskiyi geride bırakıp ortak umutlar ve dileklerle yeni bir yılı karşıladı. Çünkü insanoğlu, değişmeyen dünya düzeninde sadece aktörlerin farklılaştığını bilse de yaşamaya dair inancını yaşatmak için umut ve hayal etmekten başka yolu olmadığını biliyor. Bu hayal kimi için daha iyi bir ev, kimi için kaybettiği sağlığı, kimi için hayat standartını yükselteceği daha iyi bir maaş, kimi için hak ettiği terfi… Farklı dileklerle de olsa insanların 2020’den ortak beklentisi herşeyin daha iyi olmasıydı. Ama olmadı. Dünyanın korkuyla ve çaresizlikle teslim olduğu corona virüsü, düşen uçaklar, depremler, şehitler…

Yıla hepinizin bildiği bir AVUSTRALYA ORMAN YANGINIYLA girdik.Bu yangın normalde Eylül 2019 da başlamış ve 240 gün sonucunda söndürmeyi başarmışlardır.Bu süreç içerisinde 1 milyar hayvan ve 25 kişi hayatını kaybetmiştir.Yangın sürecinde toplam 10 milyon hektara yakın alan kül oldu.

Daha sonra bir deprem gerçegiyle sarsıldık.24 Ocakta 6.8 lik bir depremle sarsıldı Elazığ.Maalesef 45 kişiyi kaybettik.Ailelerine baş sağlığı diliyoruz.Allah bir daha yaşatmasın

Maalesef bununla da bitmedi.5 Şubat günü Van’da bir çığ felaketi yaşandı.41 kişi hayatını kaybetti.Ailelerine baş sağlığı diliyoruz.Allah rahmet eylesin.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir uçak pisten çıktı.180 kişi yaralandı.

Bir depremle daha sarsıldık.Manisa depremi..Manisa halkı 5.4 büyüklüğünde olan depremi çok şükür ufak sırıklıklarla atlattılar.

Ve geldik dünyayı temelden sarsan olaya: KORONA VİRÜS. Dünyayı sarsan bu virüsle nerdeyse bütün dünya 1 yıldır savaşıyor.Lütfen herkes kurallar uysun.Daha fazla insan kaybetmeden bu virüsü hep birlikte yenelim.Tabi bir çok insan hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet,tedavi olanlara acil şifalar diliyorum.

Kobe Braynt’ın ölümü herkesi derinden sarstı.Spor camiasını yasa boğuldu.26 Ocakta kızıyla bir helikopterde olan Braynt helikopterin düşmasi üzerine kızı ve kednisi maalesef hayatını kaybetti.

Ve İzmir depremi… Duygularımı anlatmam çok zor.Çok üzgünüm.Umarım bir daha böyle şeyler yaşamayız.Umarım herkes hakkettiğini bulur.Umarım herkes cezasını çeker.Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum.Umarım böyle bir şeyi bir daha yaşamayız.

Ahh 2020 bizden aldığın canlar umarım artık son bulur.Umarım artık bitersin.

BendisutAlkyone
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Erkekler aşk acısı çeker mi?
Sonraki
Gaslighting Mağduru muyuz?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.