Artık Yeter !

Her gün haberler de veya çevremizde şahit olduğumuz konu üzerine yazmak istedim. Moralinizi bozmak istemiyorum fakat çok büyük sorunlarla baş başayız. Tecavüzcüler çok rahatlıkla aramızda gezerken, Adalet sağlanamazken, mağdur olanların sadece hayatı kararırken bunlar hala cezalarını bulamıyorlar. Her gün sosyal medyalar da , haberlerde tecavüz, taciz, kadına şiddet, hayvanlara şiddet derken artık maalesef ki gözümüz alıştı bu haberlere.

  Artık resmen Twitter da Adaleti sağlamaya çalışıyoruz. Yapılanlar yetmiyormuş gibi bir de ceza bile almamaları insanı deli ediyor. Elimizden geldiğince sosyal medyalardan bu kişileri ifşalamaya ve hastagler açıp gündeme getirmeye çalışıyoruz. Maalesef ki elimizden gelen sadece bu. O kadar uğraşlarımız sonucunda Hayvan haklarıyla ilgili çalışmalar başlatıldı, bakalım sonuçlar ne olacak. 

 

  Eşini ölümle tehdit edenlere bakın! Diyorlar ki ”Seni öldürür 1 sene yatar çıkarım.” O kadar rahatlar ki artık. Çekinmeden, korkmadan yapacaklarından geri kalmıyorlar.  Ocak ayında neler gördük neler… 

 Melek İpek. Eşi tarafından elleri kelepçelenip, saatlerce dövüldü. Yüzünü görmediniz mi nelere maruz kalmıştır kim bilir.. Kendini savunmak için eşini vurmuş. O kendini koruyamasaydı bu gün hayatta yoktu. Ve şuan içerde. Peki sizde bu hikaye de kadın ölmüş olsaydı adam nerde olurdu? Cevabını sizde biliyorsunuz..

  Rukiye Ay. Eşi tarafından kendisinin ve yanında duran kızının üstüne sıcak su döküldü. Mağdur kadının ne halde olduğunu elbette görmüşsünüzdür. Gözaltına alınan Ali Ay, adli kontrolle serbest bırakıldı.

  17 yaşındaki yeğenine tecavüz eden Osman Çur ‘un serbest bırakılması ve ailesinin davullu zurnalı bol oynamalı karşılamasına ne demeli ? DNA raporu da var bu arada ama sonuç olarak tutuksuz yargılandı.

  Bir diğeri de mobilya dükkanında ya da atölye midir, her ne ise. Saatlerce kadına tecavüz ediyor, vücuduna sigara basıyor, madde kullandırtıyor o da yetmiyor kızın annesi aradığı sırada telefonu açıp ”Kızına şuan tecavüz ediyorum.” diyor. Tecavüz ettiği Ç.Y. şuan yatağa bağlı. Ve ellerinde tecavüze dair kamera kaydı, DNA raporu mevcut. Tecavüz eden Murat Kaya’ya ne oldu bilin bakalım ? Serbest. 

   İyi şeyler hiç mi yok derseniz; varsa bile bu olayların yanında yok denecek kadar az. 

Umuyorum ki, Adalet yerini bulur. Ve düzenlemeler yapılır… 

yazar

Yazar: yaren-ozcam

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Keşke herkes sizler gibi düşünse keşke herkes bu kadar duyarlı olsa o kadar güzel ifade etmişsinz ki bayıldım ya sana bayıldım kuzum inşallah Baştakiler de duyarlar erkeklere bu kadar serbest bırakırken kadınları niye tutuklayıp içeri atıyorlar onu anlamadım inşallah sesimizi duyururuz eline sağlık kalemine sağlık kuzum böyle erkekleri direk toplum içine salıp cezalandırılmalarını isterim Halk versin cezasını yargıya bırakmadı bak bir daha yapıyorlar mı böyle şeyleri