Perdenin Arkasındaki Kişi Bölüm 4

Bölüm 4 : Fabrikaya Giriş

     Motosikletlerini helikopterden indirip artık yola koyulmaya hazırdılar. Yolları kısaydı. Bir kaç dakika sonra oradaydılar. Motosikletlerinden inip yavaşça fabrikanın giriş kapısına doğru yöneldiler. Ellerinde tabancalarıyla beraber kapıyı açtılar ve içeri girdiler.

     İçeri darmadağındı ve kimse yoktu. Fabrikada gezmeye başladılar ve sonra fabrikanın gizli depo bölümüne yöneldiler. Oraya vardıklarında buranın bir hafta önce patlamaya maruz kaldığını hatırladılar. Polisler araştırmış fakat pek bir şey bulamamışlardı. Max, Tony ve Natasha yarım saat araştırma yaptıktan sonra pek bir şey bulamamışlardı. Sadece depodaki zehirli maddelerin çalındığını bulabildiler bu işi yapanlar çok profesyoneldi. Bu yüzden onların izini sürmek zordu. Bir şey bulamayacaklarını anlayınca fabrikadan çıktılar. Motosikletlerine bindiler ve yola koyuldular ve kaldıkları yere gidip helikopterle merkeze gitmeyi planladılar. O sırada yolda bir adam yola atladı ve onları durdurdu. Adam çok yorulmuştu ve nefessiz kalmıştı. Max, adamın omzunun altına girdi adam çok hızlı koşmuştu, kendini taşıyamıyordu. Adam kendine gelince Max adama ne olduğunu sordu. Adam şöyle cevapladı:

– Ben sizin fabrikadan çıkışınızı gördüm. O fabrikada patlama olduğunda ben oradan geçiyordum. O gün tatildi. O yüzden fabrika boştu. Ben patlamayı gördüm ve içeri girmek için kapıya yöneldim kapının kilidi kırılmıştı. İçeri girdim ve fabrikada patlamanın olduğu gizli bölüme yaklaştım. Orada siyah giyinmiş maskeli adamlar vardı ve kapıyı patlattıktan sonra içeri girdiler ve elllerinde siyah bir çanta vardı. Sonra birisi “Tüm bombalar hazır mı?”diye sordu. Diğeri onaylayınca hemen herkes toplandı ve kaçtılar bende bunu duyunca hemen oradan çıktım. Sonra fabrika patladı. Arkama bir saniyeliğine döndüm ve gözüme bir parça isabet etti o an gözüm parçalandı. İşte bu kadar, polislere söyledim fakat beni deli zannedip dinlemediler. Bende sizi fabrikadan çıktığınızı görünce hemen söylemek istedim.

    Adamı dinledikten sonra helikoptere gittiler ve motosikletlerini de alıp merkeze döndüler. Aslında üçüde bu işin kimin tarafından yapıldığını biliyordu. GAB (Gizem Araştırma Birliği) şüpheli olabilecek tek şeydi.

TEK ŞÜPHELİ GAB…

okur

Yazar: Bunyamin-By

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.