Zihnin Kitaptaki Ruhu

Öncelikle kitaplar hakkında bir kaç söyleşide bulunmak istiyorum. Her kitap, insan zihninde yeniliklere açılan kapıyı aralar. Lakin unutmamak gerekir ki, zihninde yaşadığın her bir olay senin gerçek hayatında kişiliğinin oturmasında etkendir.

 Özellikle ebeveynlerden ricam çocuklarımızın zihinlerinde yaşayacakları her hadiseye özenle dikkat edelim. Bu da demek oluyor ki okuduğu her satıra dikkat edip onun zihninde yanlış kapılar açmasını engellemekten geçmektedir. 

Ne yazık ki çevremizde bir çok ebeveyn tüm sorumluluğu okulda ya da kurumlarda eğitim veren eğitmenlerimizden beklemekte. Ama unutmayın ki hiçbir kişi sizin çocuğunuza duyduğunuz şefkati duyamaz. Bu konudaki hassasiyetinizi korumanızı isterim. 

Son zamanlarda çıkan kitapları görünce bir çoğunun bizim kültürümüze uymadığını farkettim. Evet, değişik kültürler öğrenmek elbette ki güzel. Ama gel gelelim ki bizim kültürümüzü olumsuz yönde bozacak, ahlâkî değerlerimizi unutturacak seviyesizlikte ki kitapları görünce aklıma geleceğin gençleri olacak küçük çocuklarımızı düşünüyorum. 

bir çok yazar yazmak için veyahut yazar unvanına sahip olabilmek adına ne yazık ki bu tür kurguları kaleme döküp gençlerin ve çocukların bilinçaltıyla saklambaç oyunu oynuyorlar. 

Bu saklambaç oyununda çocuğunuzun gözü kapalı kaybolmasına izin vermeyin. 

Son olarak eklemek istiyorum. ‘her kitap zihnin bir kapısını aralar’

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler. 🙂

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.