yıkık dökük enkazdım

Nasıldın? Şaşırdın demi genelde hep nasılsın diye sorarlar demi ışığım. Ben öyle değilim ama sanırım beni diğer insanlardan ayıran şeyde bu insanlara genelde geçmişi sorarım neden mi? İnsan geçmişte yaşadığı şeye göre şekillenir ruhu aslında, o yüzden de geçmişisorarım yalnız kaldığımda da onu sorgularım ordan alır oraya koyarım sonra beğenmem kendi kendime uğraşırım, ama inan ki çok iyi geliyor bana sanki o kişi yanımda gibi sanki soruyormuşum gibi.

 Biliyor musun aslında ben yalnız değilim ailemle aram iyi beni seviyorlar bende onları seviyorum ama istediğim gibi yaşıyamıyorum buna etken olan şeylerden biri de şu covid belası hayatımızı mahvetti demi ekonomi battı bir sürü insan işsiz kaldı ailesine bakamıyorum biz öğrenciler eğitimden olduk uzaktan eğitimle bir yerlere gelebileceğimizi düşünüyorlar ah ah bilmiyorlar ki arkada ders açıkken instagramda dolaşıyoruz :)). Biz öğrencilerde az şerefsiz değiliz hee.

 Şimdi gelelim asıl konuşmak istediğim konuya ışığım. Nasıldın?.. iyi miydin, mutsuz muydun, enkaz mıydın yada. Bazı insanlar geçmişe bağlı yaşarlar, bazıları da geçmişi umursamaz oldu bitti der hani bi söz varya olanla ölmüşe çare yok diye heh işte bu felsefe ile yaşar onlar ben gibiler ise de geçmişe bağlı olurlar, ben genele geçmişimi çok düşünüyorum sürekli bir yanlışımı arıyorum düzeltebilmek için bana bu daha mantıklı geliyor çünkü düşünmek, bulmak, düzeltmek bu üçlü hayatım da bir çok şeyi değiştirmeme yardımcı oldu eğer bunları yapmasaydım hala bir enkaz olacaktım. Meğerse ben insanların hep açıklarını kapatıyormuşum görmemeye çalışıyormuşum çevremde o kadar kötü insanlar varmış ki anlamamışım, aylarca kendimi avutmuşum ben bi salaklık yaptım ışığım sen yapma senin mutsuz olman en son istiyceğim şeylerden :))

 Ben enkazdım, sonra bi baktım ki mutlu insanların yaşadığı bir bina olmuşum…

sessizliktekiçığlık
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hoş Geldin 2021(!)
Sonraki
2020 biterken…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.