Anekdotlar Hayata Ve İnsana Dair 1

Aklında kalan yalanla yakan ise güzel olanla söndür yoksa söndüremiyorsan gözün mü kördür? Yoksa değiştirdiğin öz müdür, yön müdür? İstersen az düşün.

Özlemek, gülümsemeyi özlemek adına ise güzeldir, yoksa özlemek gülmek değil çıkar ilişkisi içinde kendini seyretmekse, daha çok özlersin bu da özlemek değil çıkar ilişkisini gizlemektir, vesselam.

Hayallerin sadece kendin için ise bir anda ölür başarısız kalırsın, toplum yararına ise devam et başarırsın, yalnız kalmazsın seninle yola çıkanları da sen yolda bırakmazsın.

Giden küserek gitmiş diye terk etmek insanlığa sığmaz yakışmaz, peşinden giderek barışmak bu yönde çalışmak insanlık bitmemiş demektir. Gülmeyeni gülümsetmektir, taze çiçek tohumları ekerek filizlenerek açması demektir vesselam.

Bulmak istersen araman gerekir, durmak vazgeçmek değildir bulmak. Aramak bulmak için gönlünde güç vardır az kapısını aç göreceksin ve bulacaksın, vesselam.

İnsanı bir sevmeye başla hayat başlar yaşadığın belli olur, sevmez isen ne bir hayatın olur ne de yaşadığın belli olur, sap gelir saman gidersin vesselam.

Bazen olur ya uçuruma düşmek üzere iken kanatlanırsın lakin bak bakalım kanatlandıran uçuran uçurum kenarından çekip alan kim? Elbette ki Âlemlerin Rabbidir kulunun uçuruma düşmesini istemez lakin kul ısrar ederse de elden bir şey gelmez vesselam.

Sonra dinlerim sonra diyenler dinlemez ve sonrasında yapacakları bir şey olmayanların sözüdür, sakın ola bunu söylemeyin, hemen deyin dinleyin ve akabinde gülümseyin, vesselam.

Mehmet Aluç

Mehmet Aluç-Kul Mehmet
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kurban mısın, Ölümcül mü?

Kurban mısın, Ölümcül mü?

Sonraki
BENİ SİZLER VAR ETTİNİZ!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.