Yeniden Başla

Bazen hayat o kadar üstüne gelir , sen de artık ‘bitti’ dediğinde belki de sana yepyeni bir sayfa açılacak, bunu biz bilmiyoruz ancak Allah’ ın bir amacı var.

Bu hayatta hiçbir şey tesadüfen gerçekleşmez. Var olan her şeyin bir nedeni var. Ne yazık ki, bilmediğimiz çok şey var bu nedenle başımıza gelen olayların bizi daha iyi yerlere götürmek için olduğunu yaşayıp görüyoruz. 

Hayat senin ‘BİTTİ’ dediğin yerde başlar. En karanlık gecenin bile sabahı olduğu gibi senin sıkıntının da bir sonu olacak. Bu dünyada her şeyin bir sonu vardır. Derdin de sıkıntın da bir gün bitecek, sadece o anın seni ele geçirmesine izin verme ve Allah’ a güven.

Başımız dara düştüğünde ilk olarak isyan etmeyelim. Hiçbir zaman nefret bir çözüm olmayacak ancak sen sıkıntın varken ‘Allah bana yeter’ diyebildiğin zaman, eğer bunda samimi ise, sıkıntın kendiliğinden yok olacak ve Allah sana yetecek. Allah kendine güvenenleri yarı yolda bırakmaz. Hiçbir zaman şüphe etme.

İnsan bu dünyaya acı çeksin diye gelmedi o yüzden senin de acının sonu olacak ve senin için de güneş yeniden doğacak. Bir an bile olsa Allah’ a güvenmeyi bırakma ve O’na teslim ol.

okur

Yazar: İlkgül Çaylak

"Güç fiziki kapasiteden değil, boyun eğmeyen iradeden gelir."

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.