Kaçırdığınız Fırsatların Farkına Varın!

Kaçırdığınız Fırsatların Farkına Varın!

  Günümüz dünyasında, insanlar yaşamları boyunca birçok büyük sorunla karşılaşır. Eğer zengin değilseniz bu sorunların en büyüklerinden ve yıpratıcı olanlarından biri de paradır. Para insanların yaşamlarını şekillendiren bazen insanların yaşamlarının bir parçası olan, koskocaman bir etkendir. Ama sorun şu ki para kazanmak kimine göre çok zor, kimine göre çok kolay ve kimine göre de doğuştan vardır. Ben size para kazanmanın zamana karşı yarışmanın ve yaşlanmadan gençliğinizi doya doya zengin bir şekilde yaşamanın kolay olduğunu söylemiyorum. Ben size herkesin hayatının mükemmel olmadığını söylüyorum. Ben size herkesin hayatının  sizin gibi olduğunu çoğu insanın şansını kendi oluşturduğunu söylüyorum. Sizin ve bir sürü kişinin hayatında bir sürü engel olduğunun farkındayım. Siz ve bir sürü kişi hiç mutlu olmadığı işleri yapıyor her gün. Sizin gibi binlerce kişi her gün binlerce gıcık ve sinir bozucu kişilerin ahmakça nutuklarını çekiyor, Aşağılamalarına göz yumuyor. Ama buna izin vermeyin. Çünkü siz bu değilsiniz, siz değerlisiniz. Bu belki patronunuz belki eşiniz belki anneniz veya akrabanız Olabilir. 

  Sonra siz sadece güzel olduğu, iyi bir ailede yetiştiği veya zengin biri olduğu için mükemmel hayat süren insanları kıskanmakla yetiniyorsunuz. Onları gün içinde sosyal medyada, işyerinde veya bir mekanda rastlıyorsunuz. Sonra diyorsunuz ki vay be ne adaletsiz dünya. Yada onlara türlü türlü hakaretler ediyorsunuz. Ama biliyor musunuz , siz onların parasını değil mutluluğunu kıskanıyorsunuz. Çok hasta ve ölmek üzere olan bir adam zengin olsa onun yerinde olmak ister miydiniz? 

Kaçırdığınız Fırsatların Farkına Varın!

     Ama şunu unutmayın siz çok değerlisiniz. Dünyadaki her insan gibi sizde çok değerlisiniz. Adaletten bahsetmişken adaletin inançlarla, görüşlerle, fikirlerle hiçbir alakası yoktur. Her dinden fakir her dinden zengin her zenginden hasta ve sağlıklı vardır. Şu an İngiltere’de, atalarından miras kalmış muhteşem konak tarzı evlerde yaşayan insanlar varken yada zengin Arap şehirlerinde Türkiye’deki asgari ücretli birinin hayatı boyunca kazandığı paranın daha fazlasını 1 ayda harcayan insanlar varken sizce hayatımız ne kadar özel?

  Bakın dünyada zengin insanlar olduğu kadar fakirlikten ölen insanlarda vardır. Bu onların veya sizin şanssızlığınız veya şansınız değil. Ayrıca sellerin depremlerin yaşandığı şu günlerde kimin ne zaman öleceği de hiç belli olmaz. Yani siz 4 odalı bir evi almak için ömrünüz boyunca çalışırken birileri fırsatları değerlendirip zengin oluyor. Siz çocuklarıma para kalsın diye yaşarken birileri parasının son kuruşuna kadar harcayıp dünyayı geziyor. Şöyle dediğinizi duyar gibiyim ( AMA ONLAR ZENGİN YA DA ŞANSLI ) 

Kaçırdığınız Fırsatların Farkına Varın!

 Peki size örnekler vererek açıklayayım. Dünyanın en zengin çocukları kimmiş, internette bir araştırın. Bakın çocuk diyorum büyük insan değil. Son baktığıma göre eğer değişmemişse dünyanın en zengin çocuklarının hepsi zengin veya ünlü ailelerden gelmiyor. Hatta bir çocuk açtığı Youtube kanalıyla oyun videoları çekerek, dünyanın en büyük oyuncak firmalarıyla işbirliği yaparak çok zengin olmuştu. Şu an çoğu insan, internetten açtığı butiklerle veya satışlarla binlerce lira kazanıyor. Şuan birçok sosyal medya fenomeni büyük markalarla işbirliği yapıyor. Birçok oyuncu Türk  oyuncularda dahil özellikle orta doğudaki reklam çekiminde bile milyonlar kazanıyor. Birçok kişi oluşturduğu uygulamalarla milyonlar kazanıyor. 

  Bakın aynı işi bir sürü kişi yapar. Birkaç kişi zekasıyla ve yaratıcılığıyla öne çıkar. Çoğu yabancı insan, mükemmel şirketler için bir sürü dil bilen kendini yetiştirmiş bir ÇALIŞAN olmak yerine kendi şirketini kurmayı tercih etti. Birçok kez battı ama yılmadı. Çok zengin olsa bile saatlerce çalıştı. Teknoloji çağında yaşarken hayallerinizi bir nebze bile gerçekleştirmenin imkansız olduğundan bahsetmek sadece konfor alanından çıkmayı göze almamaktır. Çoğu insan sadece öğrendiği grafik programlarıyla evde çalışarak aylık binlerce lira kazanıyor. Bir insan e-kitap vb. uygulamalarda bilgilerini paraya dönüştürüyor. Bir insan internetten satış stratejilerini öğrenerek bir sürü uygulamada internetten satış yapıyor. Bir insan tasarladığı çantaları satarak dünyanın her tarafından sipariş alıyor.  Bir insan sadece süslü cümlelerle gençlere hitap eden kitaplar yazdığı için binlerce kitabını satıyor. Bir insan Youtube da yemek videoları çekerek aylık kazanç sağlıyor. Bir insan ev hanımıyken bankadan kredi çekip kocaman işin patronu oluyor. Peki o insan neden siz olmayasınız? Sadece önünüzdeki fırsatlarla yeteneklerinizi birleştirin. 

Kaçırdığınız Fırsatların Farkına Varın!

  Bu birazda çevrenizdeki kişilerin ve sizin bakış açısıyla alakalı. Çünkü hep güzel şeyler başaran kişilerin mutlu olduğunu ve pozitif enerjiler saçtığını görüyorum. Unutmayın dünyada tek acı çeken siz değilsiniz. Dünyada tek  büyük sorunları olanda siz değilsiniz. Çok sevdiğim bir söz vardır. Yetenekli insanları başarı insanlardan ayıran hayallerini yapma cesareti gösterenlerdir. Şu an mezarlarda binlerce yazılmamış kitap ve gerçekleştirilmemiş binlerce fikir var. Onlarda sahipleriyle öldüler. Hayatta eğer sorumluluklarınız yoksa kendiniz için yaşayın. Kendinizi geliştirin. Bir sürü kitap okuyun. Zamanınızı değerli insanlar için harcayın. Başarılı kişilerin hayatlarını okuyun. Ve en önemlisi asla hayallerinizden vazgeçmeyin.

Fakat her gölge, eninde sonunda yine de ışığın çocuğudur ve ancak aydınlıkla karanlığı, savaşla barışı, yükselişle alçalışı yakından tanımış olan kişi hayatı gerçekten yaşamış sayılır.

              -STEFAN ZWEIG-                              

Badgirl
Gökyüzüne aşık biri . Fazlasıyla sulugöz . Hayal kurmayı seven bir kız .
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Empati Doğru mu Yapılıyor?
Sonraki
Neredeyse Tüm Mağazaların Müşteri Çekmek için Yaptığı Sinsilikler
Neredeyse Tüm Mağazaların Müşteri Çekmek için Yaptığı Sinsilikler

Neredeyse Tüm Mağazaların Müşteri Çekmek için Yaptığı Sinsilikler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.