VOLKANİK DAĞLARIN HAYATI

Volkanik dağlar yerdeki magma’nın basıncı ile yükselerek oluşur. Hatta doğruluğu bilinmeyen bir hikaye vardır. Hikaye şöyledir ”Bir gün uzak bir köyde yaşayan bir adam varmış bu adam çiftçiymiş adı da Tommy’miş, Tommy tarlasında çalışırken birden yer titremiş bu yüzden ordan kaçmış geri döndüğünde  kazdığı yerde küçük bir tümsek oluşmuş karınca yuvası kadar olduğu için pek umursamamış. Tommy yarın ‘da tarlaya gitmiş. Fakat geri döndüğünde çok şaşırmış çünkü karıca yuvası kadarki tümsek daha da büyümüş Tommy şaşırsada yine umursamamış.

Tommy bu şekilde bir kaç gün geçirmiş ancak Tommy her gün şaşırıyormuş çünkü her gün tümsek daha da büyüyormuş. Sonra Tommy çok çalışmaktan halisilasyon gördüğünü sanıp bir ay tarlaya gitmemiş. Bir ay sonra tarlaya gittiğinde çok şaşırır. Çünkü tümsek olmuş tepe ve Tommy kahvaneye gidip arkadaşlarına benim tarlamda bir dağ büyüyor demiş. arkadaşları normal olarak gülmüş buna inat eden Tommy sinirlenir ve o zaman gelin ve kendiniz görün hadi gelin tarlama diye bağrırır!!! Arkadaşları Tommyle dalga geçmek için bahçesine giderler fakat arkadaşları tommy’nin tarlasında büyüyen tepeyi görüncede öylece klırlar ve Tommy kendini beğenmiş bir şekilde ”gördünüzmü?” der.

Arkadaşları ise onu şaşkınlıktan onun sözünü bile duymaz ağızlarına sanki bida kapatılmayacak gibi açılmıştı. Tommy arkadaşlarının ağzını kapatır ve onlarla kahveye döner. Yarın Tommy büyük bir sesle uyanır ve tarlaya baktığında evden hemen çıkar çünkü dağın içinden demirin erimiş hali akıyordu bütün köy telaş içinde kaçışmaya başladı ancak bu insanlar hiç volkan görmemişlerdi tabi köy o gün küle dönüştü tabi oradaki az kurtulanlar erimiş demir diye magmayı tabir etmişlerdi hayatlarında hiç magma görmedikleri için erimiş demir diyerek tabir etmişlerdi. Hikaye bu kadar. Hikayede volkan dağların hem dağların doğumu anlatılır ölümü değişkendir ölümleri sönerek olur. Yani bir daha patlama olmaz.

Kaynakça: Tarık USLU şu acayip yeryüzü kitabı.

Bu hikaye kitabın bir kesidine benzer sadece dağın büyümesi yer gibi şeyler hikayeden kesittir. Ben isimleri gibi yerleri değiştirdim.

van2tree
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Başak Astrolojik Profili
Sonraki
AFY10

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.