Tel Tel Dökülen Medya

Tel Tel Dökülen Medya

Ülkemizde, gazetecilik faaliyetleri belirli bir “ilke” doğrultusunda “yapılamıyor”.

Zorunlu bir “otosansür” uygulanıyor. Gazeteciler; medyada yani tv’lerde yer alan gazeteciler de, gazetelerde günlük yazılar kaleme alan köşeyazarları da, “özgürce” ve belirli gazetecilik prensipleri çerçevesinde işlerini yapamıyorlar!

Şu bir gerçek…

Bugün ülkemizde siyaset bağlamında aşırı bir güç temerküzü yaşanmakta. Adalet ve Kalkınma Partisi, siyasal iktidar ve otorite olmasının avantajlarını kullanarak, geniş kitlelere daha çok ulaşmakta ve vermek istedikleri mesajları daha kolay iletebilmekte.

Tabii burada medyanın tarafgirliğini gözardı etmemek gerekir. Basın yayım-yayın kuruluşlarının büyük bir çoğunluğu, iktidar partisinin propagandasına “aracılık” ettiğinden…

Diğer partilerin, görece iktidar partisi kadar güce ve mali yeterliliğe sahip olamayan muhalefet partilerinin, dertlerini veya kendilerini ifade edebilmeleri ancak çok dar ve kısıtlı bir alanda yayın yapan kuruluşların imkânlarına kalmakta.

Bağımsızlık ve özgürlük, insanların yüzyıllarca uğruna savaşım ve mücadele verdikleri alanların en başında gelmiştir. Bu bağlamda, modern bir toplum düzeninde sadece bireysel özgürlük veya bağımsızlık bir anlam ifade etmez. Topluca yaşamanın, yine topluca külfet ve nimetlere katlanmanın doğal gereği olarak, her alanda kamu hizmeti ifa eden kuruluş ve kurumlara yasaların cevaz verdiği çerçevede özgürlük ve bağımsızlık tanınmalıdır.

Erhan Salman
Ben, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ mezunuyum... Kitap okur, köşe/kitap yazarım... Elimden geldiğince ilgi alanım doğrultusunda yazmak, en büyük tutkum ve hedefim. SEVGİYLE OKUYUN...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Helyum Balonu ile Uçmak Mümkün mü?
helyum

Helyum Balonu ile Uçmak Mümkün mü?

Sonraki
Birinin Olgun Bir Kişiliğe Sahip Olduğunu Nasıl Anlarız?
Birinin Olgun Bir Kişiliğe Sahip Olduğunu Nasıl Anlarız?

Birinin Olgun Bir Kişiliğe Sahip Olduğunu Nasıl Anlarız?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.