Neden Turkuaz Toki Konutlarından ev almalıyız?

Merhabalar

7 yıldır ikamet ettiğim ve  Gayrimenkul danışmanı olarak uzmanlık  yaptığım Turkuaz konutları hakkında size kısa bir bilgi vermek isterim.

Turkuaz Toki’de 2+1, 3+1 ve 4+1 tipte konutlar  bulunmaktadır. 3+1 daireler 12 katlı bloklarda (ak tipi) ve 4 katlı bloklarda (y tipi) olmak üzere iki farklı tip blokta mevcuttur.

 3+1 daireler 138 m2 genişliğe sahiptir. 4+1 bloklar ise ck tipi blok olarak adlandırılmaktadır ve yaklaşık 190m2 boyutundadır. 2+1 olan dairelerde amerikan tipte mutfak mevcuttur ve yaklaşık 100m2’dir.

4.800 konut ve 18 bini aşkın nüfusa sahip  Turkuaz toki konutlarında  site sınırları içerisinde mahalle muhtarlığı hizmetleri, devlete ait ilköğretim okulu, anadolu lisesi, anaokulu, özel kolej, sağlık ocağı, aile hekimliği hizmeti, 24 saat acil servis ve ambulans desteği mevcuttur. 

 Turkuaz toki bölgesinin belli başlı diğer imkanlarından bahsedecek olursak;

İki adet bildirici market ,halk ekmek büfeleri, tadilat tamirat anahtar kilit vs. işini görebileceğiniz dükkanlar eczane, kuruyemiş, bay bayan kuaför, 2 adet cami, turkcell superonline, ttnet, televizyon vs. bayileri, Ptt, kırtasiyeler, kebapçılar, banka atm’leri bulunmaktadır.Market  servisleri site içerisinde ring dönmekte; ayrıca ümitköy sosyete pazarı servislerine de rastlamak mümkündür. 

Çalıştığı işyeri eskişehir yolu bandı üzerinde olanlar için ulaşım olarak yine avantajlıdır. ümitköy ve konutkent içerisinde 30 yıllık binalara verilen uçuk fiyatlara nazaran buradan 8-10 yıllık binadan ev alabilme avantajı vardır .Ev fiyatlarının adeta uçmuş olduğu yaşamkent bölgesi’nin eskişehir yolu girişi ile turkuaz vadisi arasındaki geliş süresi, özel araç kullanıldığında yaklaşık 6 dakikadır .Cepa-kentpark-bilkent-tepe prime vb. dolaylarına varmanız ise 15-16 dakikadan fazla sürmeyecektir. bu yerlere keçiören, mamak, sincan, elvankent, etimesgut, eryaman vs. bir çok bölgeden daha hızlı şekilde varırsınız. Eryaman’ın çoğu bölgesinden merkeze (kızılay) olan uzaklığı kilometre olarak aşağı yukarı aynıdır, bununla birlikte varış süresi değerlendirilirse; dümdüz ve az sayıda trafik ışığı bulunan Eskişehir yolu kullanılacağından özel araçla gidildiğinde Turkuaz vadisi süre olarak daha avantajlıdır. 

Benzer şekilde Elvankent, Sincan ve civarıyla karşılaştırıldığında Turkuaz’ın merkeze olan uzaklığı kilometre olarak benzer olmakla birlikte, trafik, yol durumu, trafik lambaları dikkate alındığında varış süresi daha avantajlıdır.

 Sonuç olarak, tüm metropol şehirlerde olduğu gibi, Ankara’nın batıya doğru sürekli olarak büyümesi ve Eskişehir yolu’nun sürekli olarak değer kazanması, Turkuaz vadisi ve çevre yolu arasındaki boş arazilerin yavaş yavaş imara açılması,Turkuaz’ın ilerisine kurulan golfkent ve benzeri yerleşim alanlarının artması ile Turkuaz’ın merkeze yaklaşması, Turkuaz vadisi konutları  üzerindeki önyargıyı zamanla kırmış ve hak ettiği değeri bulmaya başlamıştır. 

gaye-unalmiser
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Annesi Öldürülen Çocukla Cesedin Yanında Röportaj Yapan Muhabir [18+]
annesi öldürülen çocukla cesedin yanında röportaj

Annesi Öldürülen Çocukla Cesedin Yanında Röportaj Yapan Muhabir [18+]

Sonraki
Çinin Doğu Türkistan'da Sömürgecilik Ve Soykırım Tarihi“Kızıl Kıyamet”

Çinin Doğu Türkistan'da Sömürgecilik Ve Soykırım Tarihi“Kızıl Kıyamet”

İlginizi Çekebilir

Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
Mayıs ayı blog yarışması başladı. 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin.
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.