Dünya Savaşlarından Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden, Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

Dünya Savaşlarından Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden, Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

Dünya üzerinde herkesin hemfikir olduğu konulardan biri de dünya düzenini elinde tutan belli başlı insanların olduğudur. Fakat ilginçtir ki bunlar aslında asırlardır ayakta kalan ailelerdir. Bu aile zincirleri yıllar içinde gelişmeye devam etmişler ve neredeyse dünyadaki bütün olaylara parmaklarını karıştırmaktadırlar. 

Gelin bu ailelerin birkaçına birlikte bakalım!

Dünya Savaşlarından, Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

1. DuPont Ailesi

Kimyasal ürünlerin bir numaralı ismi, DuPont ailesidir. Bütün dünyada her evde birkaç tane DuPont ürünü kullanılır. Özellikle de barut ve patlayıcılarda tekel oluşturmuşlardır. Amerikanın ilk barut fabrikasını kurmuşlardır. 1799 yılında Amerika’ya göç eden Pierre Samuel DuPont, illuminatik sistem ile bağlantısı olan ilk DuPont’tu. ABD Başkanı Jefferson’ın yakın arkadaşıydı ve ABD hükümeti ordunun barut ihtiyacının karşılanmasını bu yakın arkadaşına vermişti. DuPont ailesi Freeman, Astor, Rockefeller, Rothschild ve Russell aileleri gibi uyuşturucu ticaretinden yüklü kazanç elde etmişlerdir. DuPont ailesi II. Dünya Savaşında, Adolf Hitler’e askeri malzeme ve cephane yardımı yapmıştır.

Dünya Savaşlarından, Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

2. Bundy Ailesi

16.yy Amerika’ya göç eden Püriten bir ailedir. Skulls and Bones Society(Kurukafa ve Kemik Tarikatı)’ye birçok üye veren bu aile, ABD yönetiminde önemli görevler üstlenmişlerdir. Bunlar Harvey Hollıster Bundy, William Putnam Bundy ve McGeorge Bundy’dir. Harvey Hollıster Bundy Müşteşer, Hazine Bakanı, Savaş Sekreteri’ydi ve atom bombasının yapımında Manhattan Projesi’nde görev almıştı. William Putnam Bundy, CIA, Ulusal Hedefler Başkanlık Komisyonu, Uluslararası Güvenlik Savunma Bakanı Yardımcısı, Vietnam savaşı döneminde Doğu Asya ve Pasifik Sekreteri, CFR Foreıgn Affaırs Editörü, Amerikan Meclisi üyesi görevlerini üstlenmişti. McGeorge Bundy Dış İşleri Politikaso Analisti, CFR Analisti, Savaş Sekreteri Yardımcısı, Ulusal Güvenlik Özel Yardımcısı, Ulusal Güvenlik Danışmanı, Ford Vakfı başkanı olarak üst düzey konumlarda çalışmıştır. Danışmanlık şirketleri bunların kontrolündedir ve bu sayede gücün yüksek kademelerinde yer alır. Diyebiliriz ki Amerikan savaşlarının belki de Dünya savaşlarının danışmanlığını bu aile yapıyor.

Dünya Savaşlarından, Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

3. Freeman Ailesi

Bundy ailesi gibi ABD danışmanlarının arasındadırlar. Gaylord Freeman, Roger A.Freeman birçok başkan ve kongre üyesine tavsiyelerini ya da doğru bir tabirle emirlerini uygulatmıştır ama hiç kimse onların adlarını duymamıştır. Gaylord Freeman, aynı zamanda Sion Tarikatı’nın liderlerinden Stephen M.Freeman Amerikan kongresinde etkin bir Yahudi lobisi olan Anti Defamation League(Yahudi Aklam Birliği)’nin Kişi Hakları Bölümünü yürütmektedir. James D.Freeman Birlik Okulu denilen ve Hiristiyan Birliği için çalışan bir okula liderlik yapmaktadır.

Dünya Savaşlarından, Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

4. Lord Ailesi

ABD’ye 16.yy gelen ve bireyleri örgüt için üst düzey görev yapmış köklü bir ailedir. Nathan Lord ve Thomas Lord aileleri, ABD yönetiminde etkin roller üstlenmiştir. Winston Lord 1977-1985 yılları arasında CFR Yönetim Kurulu başkanlığı yapmıştı. Charles Edwın Lord döviz kontrolörlüğü yapmıştır. Winston Lord örgütün köklü aileden gelen bir üyesiydi. Kendi ailesiyle birlikte ABD’ye 16.yy gelen ve bireyleri örgüt içinde üst düzey görev yapmış olan Harriman, Bundy, Whitney, DuPont, Russell, Freeman, Astor, Collins, Stimson ailelerini temsil ediyordu.

5. Oppenheimer Ailesi

Nicholas Oppenheimer İlluminati sisteminin Güney Afrikalı üyesi olduğu söylenmektedir. Elmas Kralı babası Harry Oppenheimer’dan büyük bir miras devralmıştır. Dünyadaki elmas yataklarının %95’ine ve diğer altın, platin gibi değerli taş ve maden yataklarının çoğunluk hisselerine sahiptir. Rothschild ailesinin desteğiyle Cecil Rhodes’un sahibi olduğu, Güney Afrika’daki en büyük maden şirketi DeBeers Consolidated Mines Şirketi’nin kontrolünü elinde tutar. Dünya’nın en büyük Yahudi Tapınağı olan Johannesburg’da inşa edilen tapınağın baş finansörüdür. MOSSAD’la yakın ilişkisi vardır.

Dünya Savaşlarından Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden, Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

6. Rockefeller Ailesi

Bu aile, Rothschild ile piramidin en tepesindeki ailedir. Ailenin kurucusu petrol baronu John Davidson Rockefeller’dir. Chemical ve Chase Manhattan Bbank’ı 1955 yılında ticari bir evlilikle birleştirip bankacılık sektörüne adım attılar. Diğer bankacılık devi aile Rothschild’ın desteği ile ABD’nın mali piyasasında önemli söz sahibi oldular. Görünürde ekonomik faaliyetler için kurulmuş trilateral Komisyonu’nu 1973 yılında Rockefeller ailesinden David Rockefeller’dir. ABD’nin tanınmış zenginlerinden olan David Rockefeller her zaman başkanların sağ kolu olarak hemen yanındaki iki koltuktan biri olmuştur. Dünyanın en büyük bankalarından Chase Manhattan Bnak, Citibank ve Standart Oil, Mobil gibi dünyanın petrol pazarını elinde tutan dev şirketlerin en büyük hissedarıdır. Şirketin cirosu dünyadaki pek çok devletin yıllık gelirinden daha fazladır. Birleşmiş Milletler binasının bulunduğu Eait River’daki çok değerli arsayı Birleşmiş Milletler Konsorsiyumuna hibe etmişlerdir.

Dünya Savaşlarından, Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

7. Rothschild Ailesi

Rothschild ailesi, ataları Mayer Amschel Rothschild tarafından 18.yy Almanya’nın Frankfurt kentinde Yahudi gettolarında ceketinin yakasına astığı sarı siyon yıldızıyla dükkân olarak kullandığı küçük bir evde, eski elbise ve antika madeni para satarak ticarete başlamıştır. Warburg, Schıff, Loeb, Goldman, Kuhn, Cohen gibi diğer Yahudi ailelerle karşılıklı dayanışma içinde yürüttükleri ticari ve ailevi ilişkiler ile zamanımızda bütün dünya piyasalarını kontrol eden finans şirketlerinden ve Avrupa’daki çeşitli ülkelerde en büyük bankaların sahibi olan dev bir imparatorluğun varislerinden Heinrich Heıne, şöyle demiştir: ‘’Para, zamanımızın Tanrısı;Rothschild ise peygamberidir.’’ Başkanın sol kolu olarak diğer bir koltuk sahibi Avrupa’daki toplantıları yöneten en yaşlı ve ihtiraslı üyesi Baron Guy de Rothschild idi.

Önerilen İçerik: Distopya Nedir: Kıyamet Senaryosu mu, Günümüz Gölge Oyunu mu?

Rothschild atası Mayer Amschel tarafından küçük bir evde eski elbise ve antika maden para satarak kurulan ve şimdi dünya piyasalarını kontrol eden finans şirketlerinden ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki en büyük bankalarından oluşan dev bir imparatorluğun varislerinden biriydi. Bir asırlık bir zaman zarfında Rothschild ailesi Alman, İngiliz ve Fransız borsalarını ve daha sonra bu ülkelerin ve diğer ülkelerin borsa ve merkez bankalarını ele geçirmiş, Avrupa’da krallara ve devletlere kredi açabilecek kadar varlıklı bankaların ve finans şirketlerin sahibi olmuştu.

8. Russell Ailesi

Bu ailenin geçmişi uyuşturucu ve köle ticaretine dayanmaktadır. Ayrıca Skulls and Bones Society ve Yehova Şahitleri’nin kurucularındandır. Tarikatların kurucularından olmadan önce, Generall Russell, İllumınati ile bağlantı kurmuş ve örgütün fikirlerinden etkilenmişti, Russell ailesinin Pittsburgh’ta özel bir mezarlığı vardır. Ayinlerini ve gizli ritüellerini burada yapmaktadırlar. Russell Vakfı Skulls and Bones Socıety’nın gizli finansörüdürler.

Dünya Savaşlarından, Dünya’nın Gizli Tarikatlerine Kadar Kontrol Eden Dünya Düzenini Elinde Tutan 9 Aile

9. Warburg Ailesi

Rothschild ailesinin ortakları ve geçmişi, bu aileyle aynıdır. İspanya’ya kaçan Simon Von Kessel, burada zamanla Warburg şehrine yerleşerek soyadını değiştirmiştir. Simon Von Kessel’ın torunu Marcus Gumprich Warburg tefecilik ve tüccarlıkla Hamburg’a yerleşti ve bankacılık alanında yoğunlaştı. M.M Warburg, bankasını kuran Marcus’un oğulları, Rothschild ailesiyle ilişkilerini yoğunlaştırdılar ve bütün Avrupa’nın  finans piyasasını tekellerine aldılar, Almanya’nın başbakanlarıyla ve prenslerle Max Warburg yakın ilişkiler içindeydi ve kraliyet saraylarına mali danışmanlık yapıyordu. Günümüz dünyasında da bu ailelerin devamı olan kişiler ülkelerinin ve dünyanın yönetilmesinde gerçek ve yetkin söz sahibi olmaya devam etmektedirler. Bilgi ve iletişim çağında coğrafyaların yakınlaşması ve istihbarat ve muhabere teknolojisinin artması bu şahıs ve sahip olduğu  şirketlerin gücüne güç katmış ve daha doğru kararlar almalarını sağlamıştır.

Kaynak: Dünyayı Yöneten 13 Aile / Dünya Düzeni

Önerilen İçerik: İnternet’in Sahibi Kim, Hiç Düşündünüz Mü?

 

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bütün Herkes Dedikoducu: Günde 52 Dakika Dedikodu Yapıyoruz
Sonraki
Sanal Dünya İle Kurulan Sahte Kimliklerimiz ve Hasta Dünyalar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.