Hayatlarınızın Sarı Çizgisini Geçmeyin!

Hayatlarınızın Sarı Çizgisini Geçmeyin!

Hayatlarınızın Sarı Çizgisini Geçmeyin

Bir süredir, insanların hayatlarının bir sarı çizgisi olduğunu düşünüyorum. Bu sarı çizgiler olay yerlerinde, metro duraklarında falan kullanılıyor. Hani hepimizin ne yazdığını bilmesine rağmen metro beklerken gazete, kitap ya da dergi okumak yerine duvarında yazan sarı levhayı okumayı tercih ettiğimiz yazı. “Lütfen Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz.”

Hayatlarınızın Sarı Çizgisini Geçmeyin

Sarı Çizgi

Geçen yine gözüm takıldı bu yazıya. Düşünsenize her gün yeni insanlarla tanışıyoruz, iş yapıyoruz ya da aynı ortamı paylaşıyoruz. Hepimizin bir hayatı var. Hepimizin ortak duyguları var. En kötü hepimiz nefes alıyoruz. Bazen hiç beklemediğimiz insanlarla bir anda samimi oluyoruz, bazen yıllar sonra iyi biri olduğunu, bazen iki dakika da ne kadar kötü biri olduğunu fark ediyoruz. Bütün bu insanlar hakkında fikrimiz olması için sadece bir adım atmamız gerekiyor. İşte sarı çizgi bizim ön yargılarımız. O insanla konuşmaya başladıktan sonra ya ön yargılarımızdan kurtuluyoruz ya da ön yargılarımızı artırıyoruz. İşte tam o sırada karşıdaki insandan bir uyarı geliyor bize. ” Sarı çizgiyi geçmeyiniz.” Çünkü sarı çizgiyi geçtiğimiz her defasında karşımızdakine olan sevgimiz, güvenimiz ve saygımız büyüdükçe ufacık hareketlerden ufacık yanlışlardan doğan hayal kırıklıklarımızda fazla oluyor.

Sevgimiz, saygımız ve güvenimiz azaldıkça da diğer insanlara ön yargılarımız artıyor. Sarı çizgi aslında herkesin hayatındaki sınır olduğunu düşünmeye başladım ve yeni tanıştığım herkesi artık uyarıyorum. ” Keep Calm & Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz.”


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:


 

II.Edep
II.edep
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Fastlane: Road to Revenge
Sonraki
AIDA64: Detaylı Sistem Bilgisi için Kullanabileceğiniz Bir Program
aida64

AIDA64: Detaylı Sistem Bilgisi için Kullanabileceğiniz Bir Program

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.