SADAKATSİZ

Bu dizinin fragmanını ilk gördüğüm an ”Of kadına bak,yaktı geçti ortalığı.”dedim. ilk bölümüne de tesadüfen denk geldim. Zaten ondan sonra anladım ki alışılmışın dışında bir dizi izleyeceğiz. Okuduğum bir kitapta şöyle diyordu ”Kadınlara haddini bildirmek ozanların en sevdiği vakit geçirme biçimidir; yerlerde sürünüp ağlamazsak gerçek bir hikâye olmazmış gibi.”. Ben de gerçekten bunlara sinir oluyorum. Ağlayan kadın,yalvaran kadın,alttan alan kadın,sakar ve özgüvensiz olup zengin şımarık çocuğa aşık olan kadın…Başka bir şey olmazmış gibi bizden. Tabi alışılmışın dışı dizi örneği kadın bakımından ilk bu dizi değil ama nadir olduğu da bir gerçek.

Öncelikle dizide Cansu Dere’yi muhteşem bir oyunculukla görüyoruz.Ne hissediyorsa aynen bize yansıtıyor.Konusu ise genel anlamda herkesi kıskandıran bir evliliği olan ve aynı şekilde muhteşem bir çocuğu olan bir kadının, kocasının kendisini aldattığını öğrenmesiyle birlikte müthiş evliliğinin tepetaklak olmasını anlatıyor.Adam o kadar değişik ki kesinlikle karısını aldatıyor demezsiniz. Tabi çok detaya girmeyeceğim spoiler olmaması açısından ama adamın şu beni sinir eden cümlesini sizlerle paylaşmak istiyorum ”Ben ikisini de çok seviyorum. İnsanların bazen iki çocuğu olabiliyor ve onları birbirinden ayırmadan seviyorlar ben neden iki kadını da sevmeyeyim?”.Ben bu cümleye ne deniz bilmiyorum açıkçası. Gerçekten izlerken bile yerimde duramadım oyunculuklar da o kadar güzel ki oturduğum yerden ben çıldırıyorum Cansu Dere yerine.

Bir de adamın evliliği neden bitirmediğini çok anlamadım. Eğer şu ikisini de seviyorum saçmalığını geçersek iki teorim var. İlki Cansu Dere’yi gerçekten seviyor ama diğer taraftan genç bir kızın ilgisi de hoşuna gidiyor. İkincisi ise oğlundan kopamıyor ya da gerçekleri öğrendiğinde onun aklındaki muhteşem baba figürünü yıkacağını düşünüyor. Cansu Dere’de bir ara oğlu için sürdürmeyi düşünmüştü çünkü. Bunu ilk başta eleştirsem de  annelerin çocukları için nelere ve kimlere katlandıklarını bazen okuyoruz ,bazen duyuyoruz.Ve tabi alışılmışın dışına adım atmak hepimiz için zor. O yüzden sonradan düşününce belki ben de aynı tepkiyi veririm dedim.

Daha neler neler oluyor tabi ama ben daha fazla spoiler vermek istemiyorum tadı kaçmasın. İzlerken ben her bölümünde ayrı şaşırıyorum ve size anlattıklarım kesinlikle şaşırdığım şeylerden değil. Tabi dizide bizi bu kadar yükselttikten sonra umarım mutlu bir aile tablosu izlemeyiz ve umarım çok fazla uzatıp dizinin heyecanını yıkmazlar. Benim anlatacaklarım bu kadar umarım size fikir verebilmiştir.

eylul-temmuz
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aslında Cehennemde miyiz?
Sonraki
Öğretim Teknolojileri Ödev 2

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.