Uyuduğumuz zaman nereye yolculuk eder ruhumuz?

   Uykumuzda bedenimiz yatağımızda yatar , ancak ruhumuz nereye gider? Neresidir bu her gün farklı senaryolar yaşadığımız yer? 

   Öncelikle size yaşadığım bir deneyimi anlatmak istiyorum , lucid rüyayı hepimiz biliyoruzdur, ancak bilmeyenler için lucid rüya; uykudayken rüyada olduğumuzun farkına varıp, irademizle hareket edebilmek ve özgürce istediğimizi yapabilmektir. Her zaman bunu deneyimlemek ve ordaki nesnelere dokununca onları hissedip hissedemediğimi merak etmişimdir.  Deneyimim tam da bunun üzerine , bir gece lucid rüya gerçekleştirmiştim . Ancak bunu planlayarak veya üzerine denemeler yaparak başarmadım aslında. rüyamı görürken aniden orada olduğumu farkettim ve:  

– Rüyadayım , şurada tek başına yalnızca duran, bembeyaz renginin üzerindeki kirli sarımısı lekeleri olan o duvara gidip dokunmalıyım dedim;
   duvara dokunduğum zaman tüm o pürüzü hissettiğimi, ve o anki yaşadığım şaşkınlık hissini en ince ayrıntısına kadar çok iyi hatırlıyorum. Ve o günden itibaren rüyaya daldığımızda ruhumuzun başka biryere gittiği düşüncesine kapıldım. Ancak nereye gidiyordu? Oradaki sessizce yatan bedenimizi yavaşca terk edip her gece nereleri görmeye gidiyordu ? 

   Bu konu hakkında çokça araştırma yapıp pek çok kaynak bulamasamda bunun 3 yolu olduğunu düşünüyor, bunlardan biraz bahsetmek istiyorum.  

  Lucid rüya bir nevi astral seyahatın uykuda gerçekleştirilmiş halidir, bu yüzden rüyadayken astral bedenimize geçip astral alemde seyahat ettiğimizi düşünüyorum, tek fark ise bunu bilinçsizce yapıyor ve gideceğimiz yeri seçemiyor olarak gitmemiz.  

 

 İkinci olaraksa bilinç altımıza yaptığımız bir yolculuk, bilinçaltının en derinlerine ve o tozlu raflara kaldırdığımız teker teker, dosya dosya anılarımızın , izlediklerimizin, duydukladıklarımızın bizde bıraktığı izlere olan yolculuğumuz.  

  Üçüncü olarak ise, bize ileride duyduğumuz bir kokunun , veya bulunduğumuz o ayak bastığımız konumun bir şekilde çok tanıdık gelmesiyle olan dejavu olayını yaşatacak olan, bilinçsiz beynimizin önceden gördüğü ve bize kısa bir senaryo halinde yansıttığı o sahnelerden birine yolculuk ediyor olabiliriz.  

   Bunlar benim üzerine düşünüp bulduğum yollardı, her ne olursa olsun, rüyalar her zaman bir gizem olarak kalacak, bilim adamlarının yıllardır üzerine çalıştığı ancak şimdiye kadar kilidini açan bir anahtarın bulunamadığı , küçük bir gizem.. 

      Peki ya , sahiden uyuduğumuz zaman nereye yolculuk eder ruhumuz…

Gün Işığı
İsmim Selin. 14 yaşında başladığım bu serüvende 18 yaşıma basmak üzereyim. Deneme ve öykü yazmayı seviyorum.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Belt Type Roasting Machine

Belt Type Roasting Machine

Sonraki
"Yalnızların Kamerası"

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.