Geceye Sığın: Ama Neden?

Herkesin geceye sığınma sebebi farklıdır. Gece daha cazip gelir kimilerine.Peki neden?

Ben söyleyeyim

Çünkü geceleri daha huzurludur. Yıldızlara bakmak, ayı izlemek, şehrin sessizliği, bulutların ağır ağır ilerleyişi, esinti… Gündüz zamanı huzur veren şeyleri gece;gece zamanı huzur veren şeyleri gündüz bulamazsınız fakat neden gündüz değil de gece?

Gece ağlar insanlar. Herkes uyuduğunda. Kimse onu görmediğinde.
Çünkü gece kimilerinde yalnızlığı temsil eder. Gündüz yanınızda olan kişileri gece bulamazsınız. Kendinizle,düşüncelerinizle,hayallerinizle baş başa kalırsınız. Rahat olursunuz,istediğiniz gibi düşünebilir,hayal kurabilir,ağlayabilirsiniz,dinlenebilirsiniz hem zihinen hem bedenen. İçinizde özgür olursunuz. Bu yüzden kimileri geceyi daha çok sever ağlayabildiği için,kendi gibi olabildiği için.

Bazıları da gecenin sessizliğini fayda olarak görür. İşlerinden, insanlardan, dertlerden, sorumluluklardan kaçmak için ister gece olmasını. Uyumak için. Kendini dış dünyaya kapatmak için. Rüyalarıyla baş başa kalmak için.

Bazen de gökyüzünün güzelliğine kapılırsınız. Mavinin koyu tonları büyüler insanı. En güzel mavi gece mavisi gibi gelir. Neden?

Çünkü o koyu renk sizi içine çeker ve dünyadan koparır. Bambaşka bir yere, kuralları sizin koyduğunuz,  yanınıza kimseyi almadığınız yere. İşte gökyüzünün bu hali sizi yaşadığınız dünyadan kendi dünyanıza götürür.

Bu yüzden kimileri geceyi gündüzden daha çok sever. Bu yüzden kimileri geceye sığınır gündüzün gürültü ve yorgunluğundan kaçarak.

Blogu konuya uygun olduğunu düşündüğüm bir şarkı önerisiyle bitirmek isterim.
Elyas&Taha-Gece Mavisi

sevgiyle kalın
-b

berf
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Her Şeyin Sorumlusu Genetik Kodlarımız mı?
Sonraki
🐨 kolalar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.