Haftanın İki Film Önerisi

    İlk önerimi bu beni en derinden etkileyen en sevdiğim dramlardan biri olan My Sister’s Keeper yani Kız Kardeşimin Hikayesi ile yapmak istedim.

7.4 / 1s 49dk / Dram

Anna Fitzgerald, doktorların önerisiyle; genetik müdahaleler yapılarak dünyaya getirilmiş çocuktur. Doğumunun amacı olarak, lösemi hastası olan ablası Kate’in tedavisi ve nihai aşamada gerekli olan böbrek naklinin Anna’dan yapılması düşünülmektedir. Kate için işlerini aksatan anne ve baba bir gün Anna’nın sürpriz bir girişimiyle şok bir gelişmeyle karşı karşıya kalacaklardır.
.
Çok derinden etkileyen bir filmdi. İzlerken ikilemde kalacağınız merak edeceğiniz ve bir hayli üzüleceğiz birçok sahne bulunmakta. Fakat kitabını okuyunca filmin o kadar da etkili olmadığını sönük kaldığını fark edeceksiniz. Kitabın sonuyla filmin sonu biraz farklı. Filmdeki karakterlerle kitaptaki karakterler arasında da biraz duygu karmaşası var. İlk Kitabı okumanızı sonra da filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.
.
Umarım beğenmişsinizdir. Bir diğer önerimse beyninizi yakacak, çok etkileyici bir film.

   TİME LAPSE

6,5 / 1s 44dk / Bilim Kurgu, Gerilim

Site yöneticiliği yapan ve birlikte yaşayan üç arkadaş karşı komşularının uzun zamandır posta kutusunu takip etmediğini, gazetelerini almadığını, çiçeklerini sulamadığını ve evde olmadığını belli eden birden fazla etken görünce kontrol etmek amacıyla eve girerler ve gizemli bir odada evlerini gösteren fotoğraflar ve bir fotoğraf makinesi bulurlar. Biraz araştırarak fotoğraf makinesinin 24 saat sonrasını çektiğini öğrenirler. Üç genç bu durumu fırsata çevirir ve yasa dışı yollarla para kazanmaya başlarlar. Bu durum ilk başta her şey yolunda gibi gözükse de gittikçe rahatsız edici fotoğrafların çıkmasıyla işler sarpa sarar.

Peki siz bir gün sonra neler yaptığınızı öğrenebiliyor olsaydınız ne yapardınız?

Geleceği görmeyi herkes ister, merak eder. Fakat tüm günümüzü buna yoğunlaştırmak bana göre değil. Bir döngü ve hayatın tadını kaçıran bir durum. Çünkü insan geçmişi ve geleceği geride bırakıp yaşadığı anın keyfini sürmesi gerekiyor bence.

Film alışılmış konuların, görsel efektlerin dışında sadece ama etkileyici bir konuya, görsele sahip. İlgi çekici sürükleyici bir film. Kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında. Film bittikten sonra bir süre kendinize gelemiyorsunuz. Gerçekmiş hissine kapılmanız muhtemel. İyi seyirler

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ALİHAN BÖKEYHAN'IN “ BÜYÜK TÜRKİSTAN BİRLİĞİ” İDEALİ VE ‘’ALAŞ ORDA’’

ALİHAN BÖKEYHAN'IN “ BÜYÜK TÜRKİSTAN BİRLİĞİ” İDEALİ VE ‘’ALAŞ ORDA’’

Sonraki
17 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Çok Zor

17 Yaşındaysanız Hayat Gerçekten Çok Zor

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.