Hayat Kurtarıcı Program: AIDA64 | kooplog.com

Hayat Kurtarıcı Program: AIDA64


Merhabalar. Bugün hayat kurtaran bir programdan bahsetmek istiyorum.

Bugünkü programımız AIDA64. “AIDA64 nedir?” diye soracak olursanız hemen cevabını verelim. AIDA64, detaylı bir şekilde sistem bilgisi alabileceğiniz bir program. Bu program ile sisteminizde ne var ne yok, uçanı kaçanı hepsini görebilirsiniz.

Benim bu programda en çok kullandığım özellik ise rapor oluşturma özelliği. Rapor oluşturma özelliği ile sisteminizdeki her şeyin bir raporunu oluşturabilir; bu raporu bilgisayarınızda bir sorun olduğunda bilgisayardan anlayan birine gönderebilirsiniz. Rapor sistemi, “işlemcin ne, ekran kartın ne, ram markan ne” vs. sorularını ortadan kaldırıyor; tek bir dosyada gerekli her şey bulunuyor.

Sistemimizi stres testine de tabi tutabiliyoruz fakat ben bu testi çok tavsiye etmiyorum. Stres testi için kullandığım daha iyi programlar var; onları da anlatacağım.

Programın bir kaç farklı sürümü mevcut. Extreme, Engineer, Business gibi. Her sürümün kendisine özel avantajları var. Mesela Business sürümünde ağdaki tüm bilgisayarların raporunu alabiliyorsunuz. Diğer sürümlerde bu özellik mevcut değil.

Programımız 30 günlük deneme süresiyle geliyor. 30 günün sonunda ise programı satın almanız gerekiyor. Legal olarak lisans alabilirsiniz veya illegal olarak kullanabilirsiniz; orasını size bırakıyorum.

Bedava alternatifleri mevcut olmasına rağmen hiç bir program bunun yerini tutamıyor. Bilgisayarla ilgilenen herkesin cebinde bulundurması gereken bir program.


Beğendiniz mi? Beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşın!

Fikrinizi alalım?

Bayıldım! Bayıldım!
0
Bayıldım!
Çok Eğlenceli Çok Eğlenceli
0
Çok Eğlenceli
Çok Faydalı Çok Faydalı
0
Çok Faydalı
Çok İyi! Çok İyi!
0
Çok İyi!
Ehh İşte.. Ehh İşte..
0
Ehh İşte..
Zaman Kaybı Zaman Kaybı
1
Zaman Kaybı
Rifleman
kooplog.com'un sysadmini

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oturum aç

Hesabınız mı yok?
Hesap oluştur

Şifreni sıfırla

Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç

Hesap oluştur

Captcha!
Şu sayfaya geri dön:
Oturum aç
İçerik türünü seçin
Anket
Yazı