Üç Başlıkta Doğru Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Bebek Arabası

Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Çocuk sahibi olmak daima meşakkatli bir iştir. Söz konusu o olduğunda her şeye dikkat etmek gerekir. Onun için alacağınız her ürünün bütçeniz doğrultusunda en iyisi olması gerekir. Bunu için de elbette belli başlı kurallar vardır. Bu kurallara uyduğunuz zaman aldığınız ürünü hem daha uzun süre kullanırsınız hem de özellikleri ile sizi yarı yolda bırakmaz. Bu ürünlerin en başında da bebek arabaları gelir. Bebek arabaları belki de ailelerin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden biridir. Bebeğin sağlığı ve güvenliği için gereklidir. Elbette ebeveynlerin de fiziksel sağlığı için doğru bir bebek arabası kullanmak çok önemlidir.

Ailelerin bebek arabalarında aradığı özelliklerin başında; konfor, rahat kullanım ve pratikliğin yanı sıra yeterli depolama alanı, sağlıklı malzemeden yapılmış olması, sağlam ve güvenilir olması gelir. Mağazalarda ve internet sitelerinde faklı markalarda, farklı modellerde, farklı özelliklerde ve farklı fiyat aralıklarında pek çok bebek arabası mevcuttur. Bu çeşitlilik de karar vermeyi zorlaştırmaktadır. Biz de bu yazımızda nasıl daha kolay seçim yapılır ve nelere dikkat edilmeli bunlardan bahsedeceğiz.

TS EN 1888 Belgesi Çok Önemli

Bu belge alacağınız bebek arabasının daha güvenli olduğunu garanti eder. Avrupa Güvenlik Standartlarına uygun üretilen arabalarda bu belge mevcuttur. TS EN 1888 Belgesi olan bir bebek arabasını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çünkü bu, ürünün daha önce test edildiği ve güvenli bulunduğu anlamına gelir.

Kullanımı Rahat Olsun

Belki de en kapsamlı maddemiz bu. Çünkü kullanım rahatlığı denildiğinde aklımıza pek çok dinamik gelecek. Kullanım rahatlığı hem sizin için hem de bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz her şeyin olması anlamına gelmeli. Öncelikle kolay açılıp kapanır olmalı. Sizi bu süreç esnasında uğraştırmamalı. Kolay taşınabilmeli. Sağlam fakat hafif olmalı. Böylece günlük kullanım esnasında sizi zorlamayacaktır. Aynı zamanda kapalıyken de kolay taşınmalı. Katladığınızda bagaja sığabilmeli. Böylelikle seyahatlerde sorun yaşamadan istediğiniz yere arabayı taşıyabilirsiniz. Çift taraflı olmalı. Böylelikle bebeğinizi görebilir veya onun etrafı görmesi için onu diğer tarafa çevirebilirsiniz. Bu size duruma veya mekâna göre en uygun yönü seçme imkânı sağlar.

Bebek Arabası

En önemli dinamiklerden biri de yeterli depolama alanına sahip olmasıdır. Bunu asla görmezden gelmeyin. Bebek ile sokağa çıktığınızda yanınızda ona ait ve size yardımcı olacak bir dünya şey taşımanız gerekecek. Bunları elinizde veya sırtınızda taşımak ise sizin için hiç sağlıklı değil. Bu sebeple bebek arabası bunları rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir formda olmalı. Oturağın altında ve arkasında depolama alanı olmasına dikkat edin. Böylece her duruma hazırlıklı olacak kadar eşyayı yanınızda taşıyabilirsiniz.

Bebeğiniz Rahat Etsin

Elbette en önemlisi onun rahat ve huzurlu olması. Bebek arabasıyla en çok fiziksel teması o kuracak. Bu sebeple arabanın içinde rahat olması ve arabanın onun ihtiyaçlarını karşılaması çok önemli. Oturma şiltesinin kalınlığı ve elbette yumuşak olması, sırt kısmının farklı şekillerde ayarlanır olması. Gerektiğinde tamamen yatar pozisyona alınması. Hava koşullarına göre arabanın tamamen kapanabilmesi ve aynı zamanda bu esnada düzgün şekilde hava alması. Kapalı kullandığınız zaman bebeğinizi görebilmeniz için şeffaf tenteye sahip olması. İstediğiniz zaman fermuarla açılabilmesi ve bu kumaşların temizlenebilir olması. Bebeğinizin sağlığı için terletmeyen kumaştan yapılmış olması, bir bebek arabası bakarken bebeğinizin sağlığı, mutluluğu ve konforu için arayacağınız özelliklerdir.

Mağazalardan, internet sitelerinden bu dinamiklere uyan pek çok ürüne ulaşabilirsiniz. Önemli olan ürünün sağlıklı, güvenli ve sizin hayat tarzınıza uygun olmasıdır. Böylelikle sırtınızdaki yük bir nebze olsun hafifleyecektir.

İdil Ceren Yılmaz
Gezegendeki yolculuğunun 24'üncü yılında. Atmosferde başıboş gezen hikayeleri yakalayıp insanlara anlatmak en büyük tutkusu.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Anneler Gününde Annenize Almamanız Gereken 8 Hediye
Hediye Paketi

Anneler Gününde Annenize Almamanız Gereken 8 Hediye

Sonraki
Kekik Yağı Nedir ve Faydaları Nelerdir?
Kekik Yağı

Kekik Yağı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.