Iron Man İle Tanınan Robert Downey Jr. Gerçek Hayatta Da Dünyayı Kurtaracak

Iron Man İle Tanınan Robert Downey Jr. Gerçek Hayatta Da Dünyayı Kurtaracak

Marvel’ın popüler çizgi roman karakteri Iron Man’i film versiyonunda canlandıran Amerikalı aktör Robert Downey Jr., bu hafta Amazon’un Re:Mars konferansında konuştu. Ünlü oyucu küresel ısınma, çevre kirliliği gibi nedenlerden dolayı zarar gören dünyayı robotlarla kurtarmak için bir plan yaptığını açıkladı.

Iron Man film serisinde de bir yapay zekaya sahip olan ve teknolojik bir zırhla dünyayı kurtaran Downey Jr., 6 ay önce bir grup arkadaşıyla konuyu tartıştıklarını söyledi. Downey Jr., “Ortaya şöyle bir öneri atıldı: Robotiği ve nanoteknolojiyi kullanarak 10 yıl içinde gezegenimizi tamamen olmasa bile büyük ölçüde temizleyebiliriz” dedi.

Kendisini “tek kişilik karbon ayak izi” olarak tanımlayan Downey Jr., çevresel koşulların kötüleşmesinde bir birey olarak kendisinin de etkisi olduğunu ve bu yüzden sorumluluk almaya karar verdiğini açıkladı. Ünlü oyuncu, teknolojiden nasıl yararlanacağını açıklamadı ancak konuyla ilgili yapay zeka uzmanlarıyla görüştüğünü söyledi.

 

Iron Man İle Tanınan Robert Downey Jr. Gerçek Hayatta Da Dünyayı Kurtaracak

 

Ayak İzi Koalisyonu Adlı Bir Çalışma Grubu Kurdu

 

Koşulların iyileştirilmesine bir katkı yapmak istediğini söyleyen aktör, “11 yıl sonra 65 yaşına geldiğimde, gezegenimizi tehdit eden gelişmelere en ufak bir engel koymuş olabilirsem, geri dönüp en çılgın emeklilik partisini vereceğim” dedi. Ünlü oyuncu bu söylemin sadece proje aşamasında olmadığını belirterek gelecek nisan ayında çalışmalara başlayacak Ayak İzi Koalisyonu adlı bir çalışma grubu kurduğunu vurguladı.

Önerilen İçerik: Marvel’ın Kurucusu Stan Lee’nin Hayatı Film Oluyor!

 

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum

  1. Bu yazıyı daha önce de okumuştum. Robotlara ne gerek var derler ey ayrın men kafalı adam. Bu işi insanlar yapacak, insanlar kirletiyor, insanlar temizlecek. Robot geliştireceğine kendini geliştir. Kirletme, kirleten şeyler kullanma. Bu işler sosyal medyadan, tv den olacak işler değil. Tek tek kapı kapı dolaşacaksın anlatacaksım bireysele indirgeyeceksin. Dolandırıcılar neden başarılıdır nasıl insanları dolandırırlar çünkü dolandıracakları kişiye bireysel olarak odaklanırlar. Sende o zaman tek tek insanlara odaklanacaksın senin gibi olanlarda aynen böyle yapacak. Ama istediğin kadar uğraşsan da bilim adamları da öngörüyor. Dünyanın sonu gelecek!