Toy Poddle Yavru Köpek Eğitimi!

Yavru Toy Poodle Cinsi Köpekler kıvırcık tüyleri, sevimli suratı ve enerjik halleriyle bizleri kendisine çekmektedir. Çocuklu aileler için uygun köpekler arasında yer alan Poodle, sahibine aşırı düşkünlüğüyle de bilinir. Her ırkta olduğu gibi yavruluk dönemi köpeğinizin karakter yapısının oluştuğu ve davranışlarının şekillendiği en önemli dönemdir. Toy Poodle Eğitimi, genelde ev ortamında beslenildiği için uyum sorunu yaşanmaması adına, yavru köpeğinizin eve girdiği ilk anlarda verilmesi gereken eğitimdir. Erken eğitimin sebebi köpeğimizin o dönemde hiçbir alışkanlığının olmaması ve eğitimi daha kolay kavraması açısından çok önemlidir.

Yavru Toy Poodle Cinsi Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavruluk döneminde her ırkta olduğu Poodle içinde geçerli olan eğitimler şunlardır;

Yavru Toy Poodle Tuvalet Eğitimi

Hemen hemen herkesin yaşadığı ilk ve en büyük sorunların başında köpeklerde tuvalet eğitimi gelmektedir. Yavru köpeklerde tuvalet eğitimi köpeğinize en erken sürede verdirmeniz gereken ilk eğitimdir. Bu eğitim köpeğinize yalnızca tuvalet alışkanlığı kazandırmayacak bununla birlikte köpeğinizin beslenmesini ve sindirim sistemini düzene sokacaktır. Poodle dostlarımız zeki ve akıllı köpekler olduğu için eğitimleri hemen kavrayacak ve aldığı eğitimleri unutmadan uygulayacaktır. Tabii bu sadece eğitim yerinde değil köpeğiniz eve geldiği andan itibaren aksatılmadan devam etmesi gereken önemli bir süreçtir. Yavru Poodle Tuvalet Eğitimi köpeğiniz henüz 3 aylıkken aldırmanız tavsiye edilir.

Yavru Toy Poodle İtaat Eğitimi

Poodle İtaat Eğitimi, bir nevi yöneticinin kim olduğunu öğretme bununla birlikte sağlıklı bir iletişim kurmak amacıyla verilen eğitimdir. Toy Poodle Temel İtaat Eğitiminde dostunuza öğretilen bazı önemli komutlar vardır. Bunlar; takip, gel, yat, yat bekle, otur, otur bekle, aferin, hayır gibi temel komutlardır. Örneğin takip komutu ile köpeğiniz sizin sol tarafınızda, sizi hiç çekiştirmeden, sizin önünüze geçmeden yürümesidir.  Bu öğretilen komutlar aynı dili konuşmanızda size oldukça yardımcı olacak ve köpeğinizin sizi anlamasını sağlayacaktır. Toy Poodle İtaat Eğitimi 3 aylıkken başlanır ve 30 gün sürer. Bir diğer eğitim Poodle İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim temel itaat eğitimi almayan köpeklere verilemez. Aradaki tek fark ise köpeğinize öğretilen komutları tasmasız bir şekilde yerine getirmesidir.

Yavru Toy  Poodle Sosyalleşme Eğitimi

Toy Poodle cinsi stres ve korku kontrolünde zorluk çekebilmektedir. Aslında bu durum bütün küçük ırklarda görülen sorunlardandır. Toy Poodle Sosyalleşme Eğitimi sadece köpeğinizin havlamasıyla ilgili olmayıp bunun yanında köpeğinizin kemirme, ağlama, korku kontrollerini sağlama, mama yememe, saldırma içgüdüsü gibi davranış bozukluklularının düzeltildiği eğitimdir. Köpeklerde sosyalleşme sizin rahatlığınız ve konforunuz için de mutlaka alınması gereken bir eğitimdir.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/toy-poodle-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Rottweiler Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
YENİ NESİL EĞİTİM ANLAYIŞINDA VERİMLİ ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

YENİ NESİL EĞİTİM ANLAYIŞINDA VERİMLİ ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.