Rottweiler Yavru Köpek Eğitimi!

Rottweiler ırkı köpekler zeki ve çevik görüntüleriyle herkesin dikkatini çekmektedir. Rottweiler köpeklerin safkan olduğunu çene yapısından ve koyu renkli kürk yapısından anlaşılır. Eğitilmeyi, öğrenmeyi seven bu köpekler sahibine karşı korumacı ve aşırı dominant bir karakterdir. Hatalı ve yanlış eğitildiklerinde saldırgan ve hırçın köpekler haline gelirler. Bu durumda doğru eğitim, doğru yönlendirme çok önemlidir. Rotvaydır yavru köpek eğitimi en erken sürede verilirse sizin ve köpeğiniz için doğru karar olacaktır. Çünkü genetikten gelen belirli karakter yapıları vardır. Eğitimleri aldırarak bir nevi köpeğinize belirli karakter yapısını yerleştirmiş hem de davranışlarını şekillendirmiş olursunuz

Rottweiler cinsi köpekler hangi eğitimleri almalıdır?

Sırayla alınması gereken eğitimler şunlardır;

Yavru Rottweiler Tuvalet Eğitimi

Her köpekte olduğu gibi rotvaydır cinsi köpeklerde en önemli temel eğitim Yavru Rottweiler Tuvalet Eğitimidir. Tuvalet eğitimi evde rottweiler tuvalet eğitimi ve dışarıda rottweiler tuvalet eğitimi olarak ikiye ayrılmaktadır. Evde tuvalet eğitiminde köpeğinizin tuvaletini petlere yapması öğretilir. Bu sayede evdeki hijyen ve köpekteki beslenme alışkanlıkları düzene girmiş olur. Dışarıda tuvalet eğitiminde ise köpeğinizin günlük dışarı çıktığında tuvaletini yapması ve evdeyken tuvaletini tutması öğretilir.

Yavru Rottweiler İtaat Eğitimi

Rotvaydır Cinsi Köpekler sahiplerine karsı aşırı korumacı ve sadıktırlar. Yavru rottweiler temel itaat eğitimi en önemli eğitimdir. Bu eğitim sizin ve köpeğiniz arasındaki diyaloğu sağlamlaştıracak ve daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Rottweiler İtaat eğitiminde köpeğin liderlik problemi çözülür. Köpeğinize belirli komutlar öğretilir. Köpeğinizle bir nevi ayı dili konuşmaya başlamış olursunuz. Köpeğiniz sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden yürümeyi öğrenir. Yavru rottweiler ileri itaat eğitimi, temel itaat eğitimi verilmeden verilmemektedir. İleri itaat eğitiminin farkı sevk kayışsız (tasma) eğitim verilir.

Yavru Rottweiler Sosyalleşme Eğitimi

Sosyalleşme eğitimi köpeğinizin dışarıdaki diğer canlılarla ve diğer insanlarla anlaşması ve sorun yaşanmaması için verilen eğitimdir. Rotvaydır eğitimi seven ve çabuk eğitilen köpeklerdendir. Yavrulukta yaşanan havlama, saldırma, kemirme, ağlama gibi davranış bozukluklarının giderilmesi amaçlanır. Sosyalleşme eğitimi de diğer eğitimler kadar önemlidir. Yavru rottweiler sosyalleşme eğitimi köpeğiniz ile daha sağlıklı zaman geçirmenizi ve köpeğinizin dış dünyaya karşı daha olumlu yaklaşmasını sağlayacaktır.

Profesyonel Köpek Eğitimi Hizmeti Almak İçin Aşağıdaki Linkten Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat Güngör!

https://muratgungork9.com/rottweiler-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Pekinez Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
Toy Poddle Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.