Kangal Yavru Köpek Eğitimi!

Eski dönemlerden beri memleketimizin simgesi halene gelen Kangal köpeği Anadolu Çoban Köpeği olarakta adlandırılmaktadır. Zorlu şartlara olan dayanıklılığı, güçlü çenesi ve atik yapısı ile bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. Karasal iklimde ve kutsal gölgede yaşadığı için yağmura kara soğuğa karşı dayanıklıdır. Tüylerinin rengi Anadolu’daki bozkır çalılarının rengindedir ve bu sayede çok iyi kamufle olabilirler. Uzun yıllar boyunca çobanların yanında arkadaşlık yapmış ve sürüleri korumuştur. Bu sebeple de önsezileri son derece güçlü olmuştur. Doğuştan çok değerli ve mükemmel olan Kangal köpeğine verilen her eğitim onun bu özelliklerini daha çok ön plana çıkarmak için yapılmalıdır. Ailesine çok düşkün ve itaatkâr köpeklerdir.

Yavru Sivas Kangal Köpeği Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavru Sivas Kangal Köpeği Tuvalet Eğitimi 

Yavruluk dönemi her köpekte olduğu gibi Sivas kangalında da çok stresli ve zor bir dönemdir. Bu dönemde en önemli şey sabırlı olmaktır. Yavru Sivas Kangal Tuvalet Eğitimi, köpeğiniz henüz yavruyken verilmesi gereken önemli bir eğitimdir. Kalıcı bir eğitim isteniyorsa ancak yavruluk döneminde dostunuzun henüz kas yapısı, karakter yapısı oluşmadan verilmesi gerekir Buda ancak yavruluk döneminde mümkündür. Genellikle bahçede beslenilen Kangal ırkı dışarı tuvalet eğitimi verilmesi yerinde bir karar olacaktır. Bu eğitimin içeriği köpeğinizin tuvalet ihtiyacı geldiğinde ev ortamında tutması ve ancak dışarı çıktığında bu ihtiyacı gidermesi öğretilir. Eğitime yavrunuz 3 aylık olduğunda başlamanızda bir sakınca yoktur.

Yavru Sivas Kangalı İtaat Eğitimi

Yavru Sivas Kangal Köpeği Temel İtaat Eğitimi, köpeğinizin sizinle geçireceği yaşamı daha kaliteli ve daha konforlu bir hale getirmek için verilen eğitimdir. Bu eğitimde Kangal köpeğine bazı komutlar öğretilir. Bu komutlar gel, otur, otur bekle, yat, yat bekle, hayır, aferin, takip gibi komutlardır. Komutları öğrenecek dostunuz sizin sözünüzden başka bir şey yapmayacak dışarı da gezdiğiniz zaman takip komutu ile sizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden seyahat etmenizi sağlayacaktır. Bir diğer eğitim Kangal Köpeği İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim ile köpek sahibinin Kangal ırkı üzerinde etkisini arttırmak amaçlanır. Karakter yapısı üst düzey noktaya gelir ve köpeğiniz ile aranızdaki güven bağınız artar. Hiç eğitim almadan sadece içgüdüsüyle koca bir sürüyü yöneten Kangal köpeği, doğru yöntem uygulanırsa en zorlu eğitimlerden kolayca çıkabilir konuma gelecektir.

Yavru Kangal Sosyalleşme Eğitimi

Yavru Kangal Sosyalleşme Eğitimi, köpeğinizin dış çevreyle ve diğer canlılarla iyi iletişim kurmasını sağlar. Yavru Kangal Havlama Sorununu ve bunun gibi davranış bozukluklarınızdan bu sayede çözümlenmesi sağlanır. Yavruluk döneminde bu eğitimi alması ileride istenmeyen durumların yaşanmasına da engel olacaktır.

Profesyonel Köpek Eğitimi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayarak Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Köpek Eğitmeni Murat GÜNGÖR

https://muratgungork9.com/kangal-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.