Sibirya Kurdu Husky Yavru Köpek Eğitimi!

Sibirya kurdu, gerçek adı ile Husky Köpekler farklı göz renkleriyle dünyada en çok sahiplenilen köpek cinsleri arasında yer alır. Sert bakışlarının arkasında sakin bir ruh haline sahiptir. Bununla birlikte hiperaktif, oyun oynamayı seven ve bir o kadarda akıllı köpeklerdir. Haski Eğitimi köpeğiniz henüz 3 aylıkken başlanılabilmektedir. Çünkü yavruluk döneminde köpeğinizin karakter yapısı yeni yeni oluşmaya başlar. Karakterini de değiştirmek ve şekillendirmek ancak erken Yavru Sibirya Kurdu Eğitimi ile tamamlanabilmektedir. Husky Cinsi Köpekler sürüler halinde yaşarlar. Uzun yıllar da bu şekilde yaşamaya devam ettiler ve sürüde sadece bir lider olmaktadır. Liderlik be yönetimi kimin eline vereceğiniz size kalmıştır. Yavru Sibirya Kurdu Eğitimi için 3 aylık olmak yeterlidir.

Yavru Sibirya Kurdu Hangi Eğitimleri Alabilir 

Sibirya Kurdunun Alması Gereken Eğitimler sırayla şunlardır;

Yavru Sibirya Kurdu Tuvalet Eğitimi

Titiz, kirlenmeyi sevmeyen ve bu durumlarda huysuzluk yapan bir tür olmaları sebebi ile Sibirya Kurdu Tuvalet Eğitimi kolaylıkla verilebilir. Doğru yöntemler ile eğitim verildiği takdirde kısa süre içerisinde tuvalet alışkanlığını edinen bir köpek cinsidir. Tuvalet alışkanlığı 2 ye ayrılmaktadır; bunlardan birincisi Evde Yavru Sibirya Kurdu Tuvalet Eğitimidir. Evde eğitimde tuvaletini rahatsız olmadan yapabileceği bir alan verilmelidir. Ödüllendirme yöntemi ile tekrarlayarak Haski Tuvalet Alışkanlığı edinmesi sağlanabilir. Bir diğer seçenek Dışarıda Sibirya Kurdu Tuvalet Eğitimidir. Bu eğitimde köpeğiniz gün içerisinde uyandıktan ve yemeklerden sonra dışarıya çıkartıp tuvaletini yapması sağlanır ve ev ortamında tuvaletini tutmayı öğrenir. Bu eğitim yaklaşık 1 ay sürmektedir.

Yavru Sibirya Kurdu İtaat Eğitimi

Dominant ve alda karakter yapısına sahip olan Sibirya Kurdu İtaat Eğitimi kesinlikle verilmesi gerekir çünkü bu özellikleri onun ileri de daha hırçın daha saldırgan biri olmasını sağlayacaktır. Köpeğinizin dur-kalk- bekle- otur gibi temel komutları algılayıp size itaat etmesi, kontrol alanınızın altında olması önemli ve gereklidir. Sibirya Kurdu Temel İtaat Eğitimi bakımından ise inatçı ve zorlayıcı bir köpektir. Amatör köpek sahipleri için uygun değildir. Çünkü bu köpekler bağımsız bir ruha sahiptir. Şayet siz ona lider olduğunuzu hissettirmezseniz o liderlik makamına almak için uğraşacaktır. Bir diğer eğitim türü ile Sibirya Kurdu İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim temel itaat eğitiminden önce verilmez. Eğitimde temel itaat eğitimde öğrendiği komutları tasmasız bir şekilde uygulaması öğretilir. Sibirya kurdu için ileri itaat eğitimi tüm eğitimler kadar bir o kadarda gerekli ve önemlidir.

Sibirya Kurdu Sosyalleşme Eğitimi

 Sibirya kurdu diğer köpeklerle iyi anlaşabilir fakat yine de sosyalleşme eğitimi verilmelidir. Nitekim bu hayvanlar doğaları gereği sürü halinde yaşamaktadır. Aksine tek başlarına kaldıklarında yalnızlık nedeniyle depresyona girip duygusal bir çöküş içine girebilirler. Bu nedenle tek başlarına sahiplenilmemesi gerekir. En az iki çift halinde beslenilmesi gerekir. Sibirya Kurdu Sosyalleşme Eğitimi için oldukça elverişlidir. Sosyalleşme eğitimi ile diğer canlılarla nasıl anlaşacaklarını öğrenirler. Tarihlerine baktığımızda bu köpeklerin kuş, sincap gibi hayvanları avlayıp beslendikleri düşünüldüğünde içgüdüsel olarak avlanmaya meyillidir. Bu nedenle sosyalleşme eğitimi, köpeğinizin karakter yapısı ve davranış bozukluklarını çözümlemede mutlaka gereklidir. Her bir eğitim 30 gün sürmektedir.

https://muratgungork9.com/sibirya-kurdu-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Fransız French Bulldog Yavru Köpek Eğitimi!
Sonraki
Pekinez Pekingese Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.