Fransız French Bulldog Yavru Köpek Eğitimi!

Fransız Buldoğu, aile köpeği arayışında olanlar için oldukça ideal bir ırktır. Bu köpeklerin en baskın özellikleri atik, hızlı ve aşırı oyuncu olmalarıdır. Köpeğinizin karakter yapısını şekillendirmeniz, davranışlarını düzene sokmanız sizin elinizdedir. French Bulldog Eğitimi köpeğiniz eve geldiği ilk anlardan itibaren verilmesi gerekir. Alfa karaktere sahip olan bu köpeklerin hayatını nasıl şekillendireceğiniz size kalmıştır. Yavruluk döneminden itibaren alınması gereken önemli eğitimler vardır.

French Bulldog Hangi Eğitimleri Alabilir?

Yavru French Bulldog Tuvalet Eğitimi

Yavruluk dönemi her köpeğin en sorunlu ve en stresli dönemidir. Bu dönemde aldırılacak doğru eğitim köpeğinizin ve sizin hayatınızı kolaylaştıracak, daha sağlıklı bir birliktelik yaşamanızı sağlayacaktır. Tuvalet Eğitimi Evde French Bulldog Tuvalet Eğitimi ve Dışarıda French Bulldog Tuvalet Eğitimi olarak ikiye ayrılmaktadır. Evde tuvalet alışkanlığı kazanan Fransız Bulldog Tuvalet Eğitimi, tuvalet ihtiyacını ped ismiyle bilinen köpek tuvalet kâğıdına gelerek yapar. Dışarıda tuvalet eğitiminde ise tuvalet ihtiyacını gidermek için sizinle birlikte dışarı çıkmayı bekleyecek ve bu süreç boyunca tuvaletini tutma alışkanlığı kazanarak tuvalet ihtiyacını dışarıda karşılamış olacak.

Yavru French Bulldog İtaat Eğitimi

Küçük bir ırk olmasına rağmen alfa karakter yapısına sahip olan French Bulldogların eğitime erken başlaması gelecekte çıkabilecek her sorunun henüz yavruyken çözümlemeye yardımcı olur. Bu eğitimlerden en önemlisi olan French Bulldog Temel İtaat Eğitimi köpeğinizin doğasına uygun şekilde tasarlanan bununla birlikte hayatınızı kolaylaştıran bir eğitim bütünüdür. Köpeğiniz bu eğitimde gel, otur, otur bekle, yat, yat bekle, hayır, aferin, takip gibi komutları öğrenir. Dikkatli ve atik olan French Bulldog öğretilen komutlara hemen alışacak ve bu komutları uygulayacaktır. French Bulldog İtaat Eğitimi köpeğinizin temel itaat eğitiminde öğrendiği komutları tasmasız tamamen sizin komutlarına yönelik uygulamasıdır. Bu eğitimlerin her biri 1 ay sürmektedir.

Yavru French Bulldog Sosyalleşme Eğitimi

Beslediğiniz dostlarımız artık bizim hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. Bununla birlikte yanınızdaki insanlarla ve diğer canlılarla iyi iletişim kurması çok önemlidir. Bu ise Fransız Bulldog Sosyalleşme Eğitimi sayesinde gerçekleşir. Her eğitim erken zamanda alınmalıdır. Havlama, ağlama, kemirme, mama yememe, saldırma gibi davranış bozukluklarının düzeltilmesi sağlanır. French Bulldog Sosyalleşme Eğitimi yaklaşık bir ay sürmektedir.

https://muratgungork9.com/french-bulldog-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Köpek Eğitmeni Murat Güngör
Profesyonel Köpek Eğitmeni Murat Güngör! İstanbul\'da Köpek Eğitimi Eğitmeni...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Squid Game'in karanlık tarafı
Sonraki
Sibirya Kurdu Husky Yavru Köpek Eğitimi!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.