The Boys 3. Sezon Özel Kapak Gösterimi

The Boys 3. Sezon Özel Kapak Gösterimi: Jensen Ackles ile Soldier Boy olarak tanışın

Asker Çocuk olarak Jensen Ackles ile tanışın! Den of Geek Dergisi’nin bir sonraki sayısı The Boys’un 3. sezonunun perde arkasını ve çok daha fazlasını anlatıyor! İşte ilk bakışınız…

“Güç yozlaşmaya eğilimlidir ve mutlak güç kesinlikle yozlaştırır.” – John Dalberg-Acton. 5 Nisan 1887.

Süper varlık fikri, ilham verici bir figür değil, uyarıcı bir masal olarak süper kahraman kavramından bile önce gelen bir fikirdir. Philip Wylie’nin insanüstü derecede güçlü ve sert bir adam hakkındaki 1930 romanı, Süpermen üzerinde önemli bir etkisi olan Gladyatör, yüksek macera ve mutlu sonlardan biri değil. Hepimizin bildiğimiz ve sevdiğimiz Çelik Adam’ı hayata geçirmeden çok önce, Jerry Siegel ve Joe Shuster’ın 1933’teki “Süpermen Hükümdarlığı” kahramanca bir karakterden çok, deneyleri insana telepatik güçler kazandıran çılgın bir bilim insanı hakkındaydı. Kim yakında onun hediyeleri tarafından bozulur. Cehennem, bu binlerce yılı geri sarabilir ve mitolojik tanrıların ve kahramanların erdemin örneklerinden ne kadar uzak olduğunu görebiliriz.

En parlak iyimser süper kahraman masallarında bile, yüzeyin hemen altında her zaman gizlenen bir karanlık olmasının nedeni budur. Doğru ellerde, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın Bekçileri gibi bir şey elde edersiniz (ve bu konuda, benzer şekilde üstün TV devamı). Yanlış ellerde, karışık mesajlar alırsınız ve bazı izleyicilerin insan doğasının daha karanlık eğilimlerini hatırlatması amaçlanan karakterleri ve olayları kutladığına dair rahatsız edici bir his alırsınız.

Neyse ki herkes için Prime Video’nun The Boys’u eski kampa sıkı sıkıya bağlı. Garth Ennis ve Darick Robertson’ın çizgi roman serisine dayanan TV dizisi, güç hakkında başka bir uyarıcı masaldan daha fazlası gibi hissetmek için süper kahraman medyasının kültürel doygunluğunun tam noktasına geldi. Bunun yerine The Boys, süper insanların bol olduğu bir dünyanın kültürel sonuçlarını, etraflarında ortaya çıkacak ünlü kültünü ve mega şirketlerin her zaman her şeyi mahvetmeyi başardığı sayısız yolu ustalıkla ortaya koyuyor. Yaklaşan üçüncü sezonun (son derece kanlı) perdesinin arkasına özel bir göz atmak için The Boys’un saygısız büyüsünü hayata geçiren insanlarla biraz zaman geçirdik.

Bazı insanlar, ekmek ve tereyağımızın kahramanca kurgu ve tür hikaye anlatımı olduğu, kültürel süper kahraman saplantısının nereye varabileceğine dair iki sezonluk yorumlar sağlayan bir diziyi kutlayan Den of Geek gibi bir yayında belirli bir ironi görebilir. Ya da belki bu konuda çok fazla düşünüyoruz. Çünkü en önemlisi, The Boys, oldukça basit, muhteşem bir televizyon. Keskin, son derece komik, birinci sınıf özel efektler ve canlı aksiyonda şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman kostümlerinden bazılarıyla övünen bu film, çılgınca eğlenceli, düşündürücü ve “tepe TV” döneminin sunduğu her şey kadar mükemmel bir oyuncu kadrosuna sahip.

berkekim.writer
Merhabalar ben Berk. Bir e-kitap içerik üreticisiyim. E kitaplarıma idefix ve D&R üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Sizin için buraya bağlantı bırakıyorum. https://www.idefix.com/yazar/Berk%20Ekim
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Zack Snyder Filminin Oscar Kazanmasının Arkasında Botların Olduğunu Görünüyor!
Zack Snyder Filminin Oscar Kazanmasının Arkasında Botların Olduğunu Görünüyor!

Zack Snyder Filminin Oscar Kazanmasının Arkasında Botların Olduğunu Görünüyor!

Sonraki
Günün Şanslı İnsanı Olmak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.