Öneriler I

Selamlar,

Kitabımın ilk bölümünü, giriş kısmını, paylaştıktan sonra herhangi bir yazı yükleyemedim buraya. Kitabım için çok çalışıyorum. Hem ana kitabım hem de yan kitabım için. Belki de ilk kez bölümü düzenlemek yerine baştan yazdım. Neyse bunları çarşamba günü haftanın özetinde konuşuruz.

Bugün size bir dizi önereceğim. Adı Nikita. İzlediğim en eğlenceli ajan dizilerinden. Konu sürekli uzuyor fakat bunu yaparken amma saçmaladınız dedirtmiyor. Gerçi üçüncü sezondaki bir sahneye çıldırmıştım ama. Konusunu kısaca anlatayım. Bölüm adındanü gizli bir yer var. Burası ajan yetiştiriyor, ölüm cezasına çarptırılmış gençleri alıp suikastçi olarak eğitiyorlar. Dövüş, bilgisayar, manipülasyon eğitimi veriyorlar.  Nikita isimli bir acemi ise buradan kaçmayı başarmış tek kişi, amacı ise burayı yerle bir etmek. Konusu, çekimleri, oyunculukları efsane.  Çok komik yerleri de var gözlerinizi kapatmak isteyeceğiniz yerleri de. Şahsen Nikita her operasyonu bozduğunda aşırı keyif aldım. Çünkü Bölüm’ün ajanlarının yüzlerinde ifade inanılmaz komikti. Kesinlikle izlemelisiniz, gerçi ben daha diziyi bitirmedim. Umarım böyle güzel bir şekilde devam eder.

Film olarak da Holiday’i önereceğim. Cidden çok şirin bir konusu vardı. O aşık olduğu adamı bir türlü bırakmayan kızın olduğu sahnelerde gözlerim doldu, çok da sinirlendim. Ağlayamayan kızda da biraz kendimi gördüm, çok iyiydi. Spoiler vermek istemiyorum o yüzden burada duruyorum.

Kitap olarak Kızıl Kraliçe’yi önermek istiyorum. Sadece isminde kraliçe geçiyor diye okumaya başladığım ama beni inanılmaz etkileyen bir seriydi. Son kitabı hala okumadım, okumak da istemiyorum. Bu güzel yolculuk hiç bitmesin istiyorum. Bu seri benim yazmış olduğum kitaba da ilham kaynağı olmuştur. Güvensizliği bana çok iyi aşılayan, klişelerden arınmış harika bir seri. Fantastik fakat buna karşın çok gerçekçi. Örneğin; her fantastik filmde, dizide, kitapta her daim olan enerji patlaması, erkek karakterin kadın karakteri ne olursa olsun koruması gibi büyülü şeyler yok. Herkes sana ihanet edebilir, gerçek gördüğün şey olmayabilir, hayatta kalmak istiyorsan kendine güvenmeli ve çok çalışmalısın gibi şeyleri anladığım bu seri fantastik türünde en sevdiğim seridir. 

Sanırım şimdilik bu kadar. Haftaya yeni önerilerle görüşmek üzere. 

Kendinize iyi bakın, mutlu olun.

Victoria.

Victoria
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İlk blog
Sonraki
Kazandıran Airdroplar

Kazandıran Airdroplar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.