Çok Saran Dizi Önerileri

Merhabalaar 🙂

Nasılsınız haftanız nasıl geçti ? Umarım çok güzeldir. Benim de öyle sayılabilir. Ödevler, sınavlar derken çok yoruluyorum ama inşallah bu yorgunluğa değecek ve karşılığını alacağım. E bu yoğun günlerde de kafamızın azıcık dağılması için uyumadan önce dizilerden 1-2 bölüm izlemek iyi geliyor. Bende sizler için bir liste hazırladım. Umarım severek izler, beğenirsiniz. 🙂

İlk önerim hackerlik ve biyoloji içeren gizemli bir dizi.

  BİOHACKERS

6,1 / 1 sezon / Dram, Tekno Korku 

Biohackers 20 Ağustos 2020’de Netflix’te yayınlanan 6 bölümlük bir dizi. Dizide Mia adında bir tıp öğrencisi var. Fakat Mia’nın tıp okumasının sebebi yaşadığı bir aile trajedisinin sorumlusunun okuldaki bir profesör (Lorenz) olduğundan şüphelenmesidir. Lorenz’in güvenini kazanır ve bir şekilde onu ikna eder. Mia artık Lorenz’le birlikte çalışacaktır. Fakat işin içine girdikçe Lorenz’in insanlığın kaderini değiştirecek planları olduğunu fark eder. Oyuncular ve senaryo başarılı. Bazı gerilim sahneleri de oldukça iyi. Diziyi ilk izlediğim zaman bilim kurgu ağırlıklı beklerken aslında içinde intikam, aşk, kin, hırs gibi konuların da işlenmesi hoşuma gitti. ‘Genetik ya da bilim tarzı konular benim dikkatimi çekmiyor.’ deyip diziyi izlemeyen bir kaç kişiyle karşılaştım. Kesinlikle ilgisi olan insanlar izlemeli diye bir şey yok. Herkese hitap eden güzel bir dizi.

Şimdi ise daha aşk dolu ama bu aşkı takıntılığa çeviren bir adamın hikayesine bakalım.

YOU

 42dk / 2 sezon / Dram, Gerilim / 8,3  

New York’ta bir kitapçı işleten Joe sıradan günlük bir hayat yaşamaktadır. Bir gün kitapçıya çok ilgi çekici bir kız gelir (Beck). Joe çok etkilenir, ayakları yerden kesilir. Kızla ufak bakışmalar yaşasa da bir adım atmamıştır. Kız kitapçıdan çıkınca onu bir daha bulamayacağını düşünür ve takip etmeye başlar. Takip işi çok ciddi boyuta kadar ulaşır. Beck’i elde etmek için her şeyi yapan Joe kendini zor duruma sokacak işlere girişir. Sonunda bir şekilde Beck’in karşısına çıkan Joe onu etkiler erkek arkadaşı olmayı başarır. Ancak Joe’nun takıntılı hali artarak devam edince, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar. Akıcı, kendini izleten bir yapım. Bir bölüm açtığınızda merak edip koca sezonu bitirebilirsiniz. Kitaptan uyarlama dizidir. Çıktığı andan itibaren çok sevilmiş ve IMDb de 8,3 puan almıştır. İzlemenizi tavsiye ederim. Diziye Netflix’ten de ulaşabilirsiniz.

Merak dolu bu dizimiz ise sizi çok etkileyecek.

 Unbelievable

1 sezon / 57dk / Dram, Polisiye, Gerilim / 8,4

Dizi gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır. Mini dizi olduğu için 2 günde bitirdim. Aşırı merak dolu ve empati kurmanızı gerektirecek bir diziydi. Konusu ise; Marie adında genç bir kız, tecavüze uğradığını söyleyerek şikâyette bulunur. Fakat ifadeleri birbirini desteklemediği için polisler yalan söylediğini düşünür. Başka kasabalarda ise Marie’nin ifadesine benzer şikayetler vardır. İki kadın dedektif tecavüze uğradığı konusunda yalan söylemekle suçlanan Marie’nin davasına benzer olan diğer davaların peşine düşer. Bu zorlu yolda seri tecavüzcüyü bulmaya çalışan dedektiflerin zekasını ve Marie’nin yaşadıklarını anlatıyor. Ben çok beğendim. Oyunculukları beni çok etkiledi. İzlemenizi isterim.

Umarım hoşunuza gitmiştir. İzlediyseniz yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. Bu tarz çok popüler olmayan fakat bir cevher olan dizi ve film önerileri için sizleri hem burada hem de ınstagram hesabımızda bekliyoruz. Mutlu, sağlıcakla kalın 🙂 İyi haftalar..

keşfedipöneriyorum
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Düşünce Gücüyle Tedavi
Sonraki
whatsapp

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.