Tatil mi Çalışmak mı?

Tatil mi Çalışmak mı?

Ülkemizde saklamaya gerek olmayan bir durum var:

Ekonomimizin pek iyi gitmediği…

Doğal olarak iktidar sahipleri yönetme dümeninde olduklarından dolayı, ekonominin “iyi” olduğunu “iddia” ediyorlar.

Ama…

Yandaşlık yapmayan televizyon kanallarının ekranlarından ve gazete sayfalarından yansıyan haberler, hiç de ekonominin iyi gittiği yönünde bilgi ve gelişme vermemekte.

ANKARA TİCARET ODASI(ATO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI Sayın Gürsel BARAN, Kurban Bayramı sürecinde bayram tatilinin uzatılmaması gerektiğini ifade etmiş.

* * *

Tabii ki ülkemizin içinde bulunduğu yapısal sorunlar yan gelip yatarak keyif çatmasına engel. İşsizlikten ve istihdam kaybından artık bahsetmeye gerek bile yok.

ATO Başkanı Sayın Baran, uzun süren tatillerin ticaret hacmini ve ülkemizin dış satımını olumsuz yönde etkilediğini belirtmiş.

Yine eklemiş: Bu dönemlerde turizm sektörünün canlandığını ve gelirlerinin de arttığını…

Tatil mi Çalışmak mı?

Turizm sektörü gerçekten de ülkemiz açısından “önemli” ve “stratejik” bir sektör.

“Bacasız Fabrika” diye adlandırdığımız bir sektörün, doğru düzgün bir politikadan yoksun olması, sektörün neredeyse “önemli günlere” göre kendisini konumlandırması, deyim yerindeyse “kör topal” işlemesi, ekonominin etkinliği bağlamında çift taraflı etkiye neden olmakta.

Özel günlerde ve bayram tatilleri dönemlerinde pik yapan turizm faaliyetleri ve gelirleri, kıyı kentlerimizde ve kesimlerimizde “geçici” bir refaha neden olurken, ekonominin ana damarları diyebileceğimiz sanayi kentlerimizde kesintiye neden olmakta.

Pekâlâ ülkemiz açısından turizm sektörünün önemini yadsıyamayız. Ama, ATO Başkanı Sayın Baran’ın ifade ettiği gibi, bu sıkıntılı dönemde bizlerin çok daha fazla üretmeye ve çalışmaya ihtiyacımız var.

Önerilen İçerik: Birkaç Doğru Adımla Bütçenize Uygun Tatil Planını Nasıl Yapabilirsiniz?

kooplogger

Yazar: Erhan Salman

Ben, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ mezunuyum...

Yıllardır çeşitli mecralarda, dilimiz döndüğü kadar bir şeyler karalamaya çabalayan biriyim...

Yazma sevdasına ilk önce politikadergisi.com sitesinde başladım, sonra sırasıyla radikal blog ve milliyet blog mecralarında sürdürdüm...

Hâlen milliyet blog mecrasında yazmaya devam etmekteyim...

Elimden geldiği ve dilim döndüğü ve kalemim yazmaya devam ettiği sürece, siz kooplog ailesi ile paydaş olmaya devam edeceğim...

Yazma serüvenimde bana paydaş/yaren olmanız dileğiyle,

Esen kalın...

Blog YazarBlog Okurkooplogger

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.