Takvim ve Sabah gazetesi çalışanlarını endişeli bir bekleyiş aldı

Takvim ve Sabah gazetesi çalışanlarını endişeli bir bekleyiş aldı.
“Takvim gazetesi kapanıyor”
Genel Yayın Yönetmenliğini Ergün Diler’in yapmış olduğu, agresif tarzıyla tanınan Takvim gazetesi kağıt baskısına son verecek… İddialar bu yönde.
Bunun için ise korona virüsle mücadele kapsamında hayata geçen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı 28 Şubat tarihi beklenecek…
O tarihten sonra Takvim dijital olarak yayın hayatına devam edecek.
Medya dünyasındaki iddialara göre Takvim gazetesinin kapanacak olmasının Turkuvaz Medya Grubu’nu karıştırma gerekçesi ise şu:
İddialara göre dijital yayın hayatına devam etse de Takvim gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler ve yazı işleri kadrosunun Sabah gazetesinde yer almak istemeleri grubu karıştırdı. 
Ergün Diler ve gazetenin ön plana çıkan isimleri ve yöneticileri Sabah gazetesinde kendilerine yer bulmak için harekete geçti. Bu sebeple grupta içten içe bir hareketlenme başladı.
Ergün Diler’in Sabah’ın başına geçmek isteyebileceği bunun arkasından da yazı işleri ve haber kadrosunda da değişiklik yapabileceği konuşulanlar arasında.
Tüm bu hareketlenmeyle beraber Takvim ve Sabah gazetesi çalışanlarını endişeli bir bekleyiş aldı. Grupta tenkisatlara ve yeniliklere yönelik alınan kararların duyurulması isteniyor. Aniden gelişen kapanma ve tenkisat dalgasında çalışanların bilgilendirilmemesi de tedirginliği arttırıyor.
STAR GAZETESİ KAPANDI, GÜNEŞ GAZETESİ EK OLDU
TürkMedya bünyesindeki Star gazetesi 2019’un son gününde yayın hayatına son vermişti, yayın hayatına dijital olarak devam edecek. Grubun bir diğer gazetesi Güneş ise değişik bir formatta Akşam gazetesinin eki olmuştu.

Haber Tahir Kavri

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.