Müziğin Ruhu

Neden böyle bir başlık yaptığımı merak ederseniz şöyle; kısacası ağır gelen herşeyin tek çözümü benim için müzik, türü, dili önemli değil yeterki anlatılmak istenileni bulmak. Bazen boşluğa düştüğünüzü hissedersiniz işte o an size bir müzik el uzatır. Şimdi ise abarttığımı düşünebilirsiniz ama ben hayata karşı ilk defa bu kadar güçlü durduğumu fark ettim. 

Türkiye de bilindiği üzere KPOP’ a karşı çok ağır önyargılar var ve kimse o müziğin anlamını değil de söyleyen kişinin dış görünüşüne daha ağırlık veriyor. Bu paragrafımda sadece bir müzik türüne de olan kişisel irademizi fark etmemizi sağlayan KPOP ‘tan bahsettim. 

Şimdi ise kısa bir anımdan bahsetmek istiyorum. 4. sınıfta okuldan eve giderken benden 3-4 yaş büyük bir erkek çocuk beni yolun ortasında taciz etti. O gün o kadar korkmuştum ki 3 hafta boyunca doğru düzgün yemek yememiştim ve ardından sürekli böbrek ağrılarım başladı doktora gittiğimizde sol böbreğimin 14 cm yırtık olduğunu daha ilerlerse böbreğimi kaybedeceğimi söyledi 4 sene boyunca tedavi aldım. O zamanlarda rastgele müzik dinliyordum karşıma KPOP’ tan BTS çıktı ilk başta şarkı hoşuöa gitti sonra merak edip sözlerine baktığımda ise “Sen değerlisin, ne olursa olsun kendini sev” gibi güzel sözleri vardı. O zaman kendime değer vermeyi öğrenmiştim. 

Yazım bu kadar umurım sıkılmadan okumuşsumuzdur. 

Teşekkürler 🙂 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum