gidene mi yoksa kalana mı zor?

Fotoğraf sahibi: Anna Roguszczak (@Anna Roguszczak on Pexels)

    bugünkü konumuz ask degerli okurlarim daha derine inmek gerekirse giden icin mi zordur kalan icin mi bu konuya artık bir açıklık getirmek dusuncesindeyim.

    ne demis ustat can yücel “  gitmek gerekir bazen fazla yormadan daha çok bıktırmadan eğer vaktiyse ardına bile dönüp bakmadan” işte bazı anlar, olaylar,yaşanmışlıklar vardır ki kalsan kendinden vazgeçersin gitsende ikinizden vazgeçersin.lakin bir karar vermek zorundasındır. insan anlar ya hani artik sevilmediğini ,değer görmediğini ama yine de bırakmak istemez benim sevgimde değerimde ikimize yeter diye ama yetmez iste o sevgi. onun gözü ya dışarıdadır zaten yakında senden ayrılıcaktır ya da zaten  gözü sende hiç olmamıştır. sen gittiğinde onu bile farketmeyecektir. işte size sorarım giymeyip ne yapmalı?

    simdi ise sayın şairimiz özdemir asafın bir sözüyle giriş yapmak istiyorum paragrafa “tek  kişilik miydi ki bu şehir sen gidince bomboş kaldı” geride bırakılmış bir adamın feryatları var bu sözlerde. ilmek ilmek bu kelimeleri sözleri anlamaya çalışmak lazım. sen onunla çok mutlu olduğunu sanarken aslında gittiğinde anlarsın olmadığınızı.slında sen öylesindir çünkü deli gibi aşıksın ona hunharca kokusunu tenini istiyorsun o sadece sana cok iyi oynayabilen bir oyuncudur .sen bunu geç anlarsın ama onun ne yanlışını ne aldatmasını görmezsin görürsün hissedersin de kendine duygularına yediremezsin onsuz ne yaparım düşüncesiyle gururundan ödün verirsin senden artık bir hiç kalır.arkadaşların ,dostların uyarır ama sen aşıksın işte dinlemezsin kimseyi.taki o gün gelene kadar seni terk ettiği o unutamadığın gece. şimdi diyorsun hep gece mi terk edilir? kalbi güzel okuyucuyum gece günün anasıdır tüm duyguların düşüncelerin geceleri hep aynı yerinde durur.sabhları işten güçten duygularını hislerini unutrsun ama gece olunca hislerinde duygularında mantığında hepsi b.rbirne girer. herneyse kaldığımız yerden devam edelim.terk ettiğinde sende geri de kalıp o hayatına devam ettiğinde sana reklam arası gibi davrandığında anlarsın işte dostlarını ama işte çok geç düştün bi kere batağa toparla toparlayabiliyorsan. ağladığın geceler depresyonlar hayat kalitenin düşüşü her dakika onu düşünmem birde üstüne soyal medyadan yeni sevgiliysemutlu birpoz seninle hiç fotoğraf paylaşmamışkan şimdi unutbakalım unutuyo musun? 

   velhasım güzel kalpli okuyucum nerden bakarsan bak gerçekten seven gitmek zorunda olan ama gönüldengitmeyen fiilen gidene zordur . geri de bırakılan arkasından ahlar çekene de zordur .

   o yüzden bana sorarsanız eğer sonuçta kime zordur diye bir şiir sözü söylemekv isterim size  gitmek de zor kalmak da olduğum yerde kalasım var bu gece bütün kıyılar kayalık en yakınına uzanasım vAR bu gece.

   sevgili okuyucularım ne kalana zordur ne de gidene . sevdasına sahip çıkana aşkın ne demek olduğuna divane olana zordur .

  

heranınkalbi
hera juno
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Çürüyen Armutlar / Zehirleyen İnsanlar
Sonraki
pişmanlıklarla dolu …

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.