Spotify'da Az Bilinen Faydalı Ve Eğlenceli Podcast'ler

Selamlar dostlar. Bugün dizi-film incelemelerinden farklı bir konuyla karşınızdayım. Bugün sizlere birçoğumuzun çok sık bir şekilde kullandığı Spotify’da bulunan yararlı, bilgilendirici ve eğlenceli birkaç Podcast ve içeriğinden bahsedeceğim.

  • Bi’ Gidene Soralım

Her bölümde dünyanın farklı şehirlerine yerleşen Türk vatandaşların yurtdışına taşınma kararı alması ve taşınması sürecini, oradaki eğitim, iş ve sosyal hayatın nasıl ilerlediği gibi konuları dinliyoruz. Özellikle yurtdışına taşınıp, burada kendine meslek edinmeyi düşünen arkadaşlarımın mutlaka dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Toplam 49 bölümden oluşan Podcast’in ortalama süresi de 40-45 dakika civarında. 

https://open.spotify.com/show/1sWgeK2PEab9xBDaUf4UjD?si=cbXsAEfSSkK6NMerGzZuHg

  • Biyografik Bilim: Bilim İnsanlarının Ağzından Hayatları

Bu Podcast’te Aziz Sancar’dan Einstein’e, Newton’dan İbni Sina’ya toplam 14 bilim insanı kendi hayat hikayelerini anlatıyor. Bölümlerin süresi ise ortalama 8-10 dakikadan oluşmakta.

https://open.spotify.com/show/6wrY0BWgAMu1VBNJkP6c1U?go=1&utm_source=embed_v3&t=0&nd=1&nd=1

  • İlk Sayfası 

Bu Podcast’te Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu, Zülfü Livaneli’nden Ayşe Kulin’e, Ahmet Ümit’ten Ayfer Tunç’a toplam 25 yazarı konuk ederek onlarla özel sohbetler gerçekleştiriyorlar. Bölümün ilk başında yazarın bir kitabının ilk sayfasını okuyorlar, sonrasında ise sohbete geçiyorlar. Bölümlerin süresi ise yaklaşık olarak 30-35 dakikadan oluşuyor.

https://open.spotify.com/show/4YgfBnYIt1EO6fAmQgXXPu

  • Nasıl Olunur? 

Bu Podcast’te Nilay Örnek, alanında uzman kişiler ile mesleğine ilişkin konular üzerine konuşuyor. Birçok farklı meslekten birçok farklı kişinin konuk olduğu Podcast’in bölüm sayısı da oldukça fazla. Bölümlerin süresi ise ortalama 60-65 dakika civarında.

https://open.spotify.com/show/1q6zr0Va8JXmTrcfqRTcJO?si=JQboUb48S7Osml96NUXpfw&nd=1

  • Mental Klitoris 

Cinsellik, cinsel sağlık, cinsel şiddet ve toplumsal cinsiyet gibi konuları konuklar ile beraber ele alan eğitici bir Podcast. 33 bölümden oluşan Podcast’in süresi de 40-45 dakika civarında.

https://open.spotify.com/show/5zTjq2ylIgZzK0VHy6zhCy

  • Umarım Annem Dinlemez

İçlerinde ünlü insanların da bulunduğu konukların, annelerine anlatmaktan çekindiği, “cringe” olacağını düşündüğü konuları sohbet havasında anlattığı keyifli bir Podcast. 45 bölümden oluşan Podcast’in süresi ise ortalama 40-45 dakikadan oluşuyor.

https://open.spotify.com/show/06s18gpLKgVLIjEy5zWHpY

  • Bu Mu Yani? 

İki çocukluk arkadaşı tek bir sorunun cevabını arıyorlar. “Daha sade ve daha anlamlı bir hayat mümkün mü?” Farklı farklı birçok konunun tartışıldığı bu Podcast, dinleyiciye olaylara farklı bir bakış açısından bakma şansı tanıyor. 50’den fazla bölümün yer aldığı Podcast’in süresi de ortalama 35-40 dakika civarında.

https://open.spotify.com/show/5EIiOWjqVsr6WMvzZwjdxV?si=io9NdB4aQ5WYZpxw_k61fg&nd=1

  • Sote

Sosyal medyadaki videoları ile tanıdığımız Sergen Deveci’nin yapmış olduğu bir Podcast. Ele aldığı konuları kendi tarzıyla harmanlayarak, dinleyiciye keyifli ve eğlenceli dakikalar yaşatıyor. Bölümlerin süresi ise ortalama 30-35 dakikadan oluşmakta.

Hepinize keyifli dinlemeler. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. 🙂

 

Yüksel Gültekin
23'ist
Subscribe
Bildir
19 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayal Kur, Harekete Geç!
Sonraki
16.Gün Düzen ve Kar…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.