Hayal Kur, Harekete Geç!

Hepinize merhabalar değerli okuyucularım;

Yazıma , sizlere bir soru sorarak başlamak istiyorum. Ne gibi hayalleriniz var? Hayallerinizi gerçekleştirecek cesareti kendinizde buluyor musunuz? Bu soruların cevaplarını düşünmenizi istiyorum.

Hepimiz farklı yerlerde farklı hayatlar yaşıyoruz , yaşam koşullarımıza göre hepimizin bir takım hayalleri var. Şöyle örnek vermem gerekirse; maddi durumu iyi olmayan kişilerin okuyup iyi bir kazanç elde etmek gibi ya da hayvanları seven birinin hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmek gibi hayalleri vardır. Burada anlatmak istediğim biz hayallerimizi genellikle yaşam koşullarımıza göre belirliyoruz. Yukarıda sizlere sorduğum soruların cevaplarını düşündünüz mü ? Bence düşündünüz , eminim ki hepinizin hayalleri var ama hayallerinizi eyleme dönüştürme konusunda biraz zorlandığınızı hissediyorum. Peki neden hayallerimizi eyleme geçirecek cesareti kendimizde bulamıyoruz ? Şimdi bu sorunuza yanıt vermeye çalışacağım.

Hayal kurduğumuz zaman ilk olarak en yakınımızdakilerle paylaşırız, ama beklediğimiz takdiri göremeyince , bizi desteklemedikleri zaman büyük bir hayal kırıklığı yaşarız, ya da çevremizdekilerin ; Böyle saçma sapan şey mi olur, dünyayı sen mi kurtaracaksın gibi söylemlerine çok sık maruz kalıyoruz, özelliklede kadınsak, kadın başına mı bu işleri yapacaksın, otur oturduğun yerde bu gibi söylemlere daha da sık maruz kalırız. Bu gibi durumlar da bizim özgüvenimizin düşmesine, hayallerimizden vazgeçmemize sebep olur. 

Sizlerde bu gibi durumlar yaşarsanız size tavsiyem ; Bu tarz söylemlerde bulunan kişileri hayatınızdan çıkarın , sizi hayallerinizden vazgeçirmesine izin vermeyin. Peki bunları nasıl yapacağız? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim, bu kişiler ne kadar yakınınız olursa olsun ileride keşke dememek için, yapamadıklarınız için pişmanlık duymamak için bu kişilere sınır koyun ve asla sizi üzmelerine izin vermeyin.

Şimdi hayallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçmenin tam zamanı ! Bunu yapabileceğinizi biliyorum , bu güç içinizde mevcut ve sadece bir kıvılcıma ihtiyacı var , bu kıvılcımda sizin kendinize olan güveniniz ve inancınız. Haydi kendinize olan güveninizi , inancınızı ortaya çıkarın ve hayalleriniz peşinde durmadan koşmaya başlayın. Unutmayın ki her biriniz yetenekli ve özelsiniz, hepiniz iyi ve güzel şeyleri hak ediyorsunuz.

Yazımın sizlere umut olabilmesi dileğimle… Bir sonraki yazımda buluşmak üzere:)

GULNUR SEPİN
Subscribe
Bildir
18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
otizm nedir?
Sonraki
Spotify'da Az Bilinen Faydalı Ve Eğlenceli Podcast'ler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.