Kaçmaya bir son ver

KAÇMAYI İSTİYORSUN:

Bazen sorumluluklar birikiyor. Kendine bir kaçış yolu arıyorsun. Tek başına belki bir sahil kasabası. Ya da dağ başı. İnsanların olmadığı yerlerde kafa dinlemeye ihtiyacın oluyor.

“Neden ben.” Sorusu bitiriyor seni içten içe. Üstesinden gelemiyorsun bazı gerçeklerin sen. Merak ediyorsun bu sorumlulukların neden senin omuzlarında odluğunu. Kaçmak istiyorsun bu yüzden. Aileni , sevdiklerini , sana güvenen herkesi öylece bırakıp gitmek istiyorsun.

Çünkü gitmek bir kurtuluşmuş gibi geliyor sana. Ama kurtuluş olmayacak. 

DÜZELECEK Mİ SANIYORSUN: 

Gittiğinde her şey düzelecek , bitecek mi sanıyorsun sen ?

Bitmeyecek dostum. Hiçbir şey bitmeyecek , senin umutlarından başka. Gittiğinde de sen o günlerin izlerini taşıyacaksın; “Keşke gitmeseydim , keşke yapmasaydım , bir imkanı olsaydı.” Diye ikaz edeceksin uzun bir süre. Ama ne fayda edecek ki. İş işten geçmiş baksana.

Bu sefer yeniden başta başlayacaksın her şeye. Yeni bir hedef , yeni insanlar , yeni sorumluluklar.

E hani bak ne değişti ? 

Yine sorumluluklar buldu seni. Şimdi ne fayda etti o güzel kalpli insanlar bırakıp gitmek sana. Bambaşka bir yerdesin ve her şey başa döndü.

KAÇMAYI BIRAK:

Zorluklardan kaçarak kurtulamazsın. Bu düşünceye bir son ver önce. Bu kadar basit olduğuna gerçekten inandın mı ?

Kaçmak seni kurtarmayacak. Yüzleşmen gerekli tüm zorluklarla. Tüm sorumlulukların üstesinden gelmen , göğüs gererek savaşman gerek artık senin. Hiçbir şey ayağına gelmeyecek , çalışmadan başaramayacaksın anla artık. Çaresizce kaçıyorsun insanların verdiği yüklerden.

Belki de bu yüzden çok insanı kırdın farkında ile olmadan. Kaçmaman gereken insanlardan kaçtın , kırmaman gereken kalpler kırdın. Sözünü de tutamamışsındır sen. Gerçi sürekli kaçıyorsun nasıl tutacaktın ki.

KAÇMA ARTIK fayda gelmez.

HADİ SON VER BUNA:

Yapabilirsin. Seni yoran ve kaçmaya iten o duygudan kurtulabilirsin. İçinde ne varsa yük olarak gördüğün. Hepsini kabullenebilirsin. Çünkü sen her şeyin üstesinden gelebilirsin. Zorlukların üzerine yürüyerek onlar ile daha güçlü ir insan haline gelebilirsin. Her şeyi aşmak senin ellerinde. Zorluklar güçlü insanlar için ilham kaynağıdır. Ve unutma ki her başarılı insan , zorlukları aşarak geldi.

Biliyorsun ki hayatın ellerinde. Onu zorlukları gördüğünde gözünde bitirme. Zorlukları kabullen ve onlarla birlikte daha başarılı ol. Daha güçlü ol.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yalanın İcadı: 2009 / ABD
Sonraki
ATATÜRK’ÜN KURDUĞU TÜRK UÇAK SANAYİ NASIL YOK EDİLDİ?

ATATÜRK’ÜN KURDUĞU TÜRK UÇAK SANAYİ NASIL YOK EDİLDİ?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.