BURASI BENİM AĞLAMA DUVARIM PT2

Kaynak belirtilmedi

Selllammmm Değerli Kooplog Ailesi

Hayatınız nasıl gidiyor? 

Mutlu musunuz? ya da tam tersi ise sebebiniz nedir?

Hayatımda bi ilerleme yok bu aralar. Acayip bir buhran dönemindeyim ve hiçbir şey yapasım gelmiyor. İnsanların hayatlarında hep durağan oldukları zamanlar vardır. Bazen sıcak havalar başlarken bazen soğuklar bazen de mutsuz olduğumuz zamanlar. Ve bu zamanlarda en azından dünyadan kopmamızı sağlayan şeylere başvurmamız gerektiğini düşünüyorum.

Namaz kılmaya başladım. İçimdeki boşluğu doldurmam yardımcı oluyor. İçim dinleniyor sanki. karamsar düşüncelerim yok oluyor ve huzuru buluyorum.

Müzik de bana yardımcı olan şeylerden biri. Dünyadan kopmak gerçekten insanı huzurlu hissetiriyor.

Gerek ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı dönemler olsun gerek kendi hayatımızda karşılaştığımız olumsuzluklar olsun insanı bir yerden sonra bunaltmayı başarıyor. Ve neredeyse çoğumuz bu bunaltıyı yaşıyoruz.

Hayatınızda hiç çıkmaza girdiğiniz oldu mu?

Ya da çıkmaz bir yoldan çıkış yolu bulduğunuz?

Çıkmaz yollara girdim ve kendi çıkış yollarımı arıyorum. Hiçbir şey imkansız değil zamanında birileri bir çıkış yolu bulmuşsa bende bulabilirim onlardan eksiğim ne diye düşünüyorum. Ve kendimi ayakta tutmaya çalışıyorum.

Sizinde hayatınız eğer böyleyse yapacağınız bazı şeyler sizi soyutlayabilir o ortamlardan. Hobilerinizi bulmaya başlayabilirsiniz mesela. Ya da yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Yeni dil… Yeni ufuklar… Yeni hayatlar… Yeni coğrafyalar demek gözümde. İnternette ücretsiz bir şekilde dil öğrenmeniz için olanak sağlayan bir sürü site var mesela oralara bakarak ufaktan ufaktan başlayabilirsiniz.

Yeni bir enstrüman çalmak istemez misiniz? Ve bence bunun yaşı yok. Hayatınızda edineceğiniz yeni deneyimlerin hiçbirinin yaşı yok yeterki bir yerden başlayın. Yaşadığınız şehrin ücretsiz enstrüman kurslarına gidebilirsiniz. Gençlik spor merkezlerinde verilen bedava hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. İlginizi çeken ya da yeteneğiniz olduğunu düşündüğünüz bir spora gitmeyi istemez misiniz? Lisanslı badminton öğrencisiyim eğer hayatımda başka hedeflerim olmasaydı ömrümün sonuna kadar oynamak isterdim. Çünkü hayatın bana vermediği nefesi onda bulurum.

Kısacası hayatımızı yaşanabilir kılmak her zaman elimizde. Sizden tek isteğim ileride kafanız dik bir biçimde başarı hikayenizi anlatmak için şimdiden hikayenizin ön sözünü yazın. Bu sizin elinizde. Bizim elimizde.

Yazımı buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. kendinize iyi bakın pt3’te görüşmek üzereeeee. 

SAĞLIKLA KALIN.

GeniusLab
Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu uyanmaktır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kaplanın Sırtında Kitap İncelemesi- Özeti

Kaplanın Sırtında Kitap İncelemesi- Özeti

Sonraki
Gençlik ve Dünya Düzeni
Gençlik, Ayaklanma, Dünya Düzeni

Gençlik ve Dünya Düzeni

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.