Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ekranlara Daha Az Çıksa, Ne Kaybedilir?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ekranlara Daha Az Çıksa, Ne Kaybedilir?

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ekranlara Daha Az Çıksa, Ne Kaybedilir?

Yıllar önce yazılar yazdığım bir sitede, Sayın Erdoğan’ın ekranlarda daha az görünmesi yönünde bir makale yazmıştım.

Tabii o zamanlarda Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başbakan idi.

Gerçekten de Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekranlara çok fazla çıkmıyor mu? Hemen hemen her gün cumhurbaşkanımızı, tv ekranlarında görmemiz içten bile değil.

* * *

Neden, Sayın Erdoğan, ekranlara daha az çıksın diyorum. Çünkü, kabul etsek de etmesek de, ülkemizde bir “gerginlik” hâli mevcut. Özellikle, siyasetçilerin siyaset tarzlarını daha çok “gerginliğe” ve birbirlerini hedef göstermeye yönelik bir eksene oturtmaları, meclis kürsülerinden olsun, diğer haberleşme mecralarından olsun, daha çok birbirlerini hedef gösterici açıklamalarda bulunmaları, toplumsal kaynamanın daha da artmasına neden oluyor.

* * *

Hâlbuki, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, daha “profesyonelce” hareket etse, kendisine uzatılan her mikrofona bir şeyler söyleme zorunluluğunda kendisini hissetmese…

Bence, toplumumuz için daha iyi olabilir.

Şunu kabul etmek durumundayız…

Adalet ve Kalkınma Partisi de Sayın Cumhurbaşkanı da, siyaseti hedeflerine giden bir “araç” olarak görmekte.

“İnsan” merkezli siyaset yapacaklarını mütemadiyen tekrarlayan bir partinin, bence artık toplumumuzdaki gerginliği almak adına bir ön ayak olması gerekmez mi?

Dikkat edin…

Her fırsatta siyasetçiler; aslında ayrım yapmamak gerekir ama iktidar partisinin yöneticileri, “yüksek perdeden” bir tonda konuşmalarını yapmaktalar. Çoğunlukla nobran bir dil kullanılmakta.

Diyorum ki, en başta Sayın Erdoğan, eğer mümkünse diğer siyasetçilerimiz, daha “profesyonelce” hareket ederek, ekranlara daha az çıksalar, ne kaybedilir?

Erhan Salman
Ben, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ BÖLÜMÜ mezunuyum... Kitap okur, köşe/kitap yazarım... Elimden geldiğince ilgi alanım doğrultusunda yazmak, en büyük tutkum ve hedefim. SEVGİYLE OKUYUN...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gündemdeki Savaş Söylemleri ve Askerî Harekât
Gündemdeki Savaş Söylemleri ve Askerî Harekât

Gündemdeki Savaş Söylemleri ve Askerî Harekât

Sonraki
Sesin Gücü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.